şükela:  tümü | bugün
 • örneğin bizleri etrafımızdaki bütün radyasyon dalgalarından koruyacak bir kumaş türü icat edilemez mi? giyinmek dediğin şey süs ve gösterişten ibaret hale geldi. oysa giyinmek bedeni zararlı dış etkenlerden korunmak için değil miydi? motorsiklet kullanırken kask takılıyor da bilgisayar ya da telefon kullanırken neden özel kumaşlı eldivenler takmıyoruz? bilmiyorum ama kendi sağlık problemlerimden hateketle benim bu aralar kafama takılan bu. böyle bir kumaş şart bence. ya unutkanlıktan, ya vurdumduymazlıktan ya da mecburiyetten kendimizi koruyamıyoruz çoğu zaman.

  laptopu dizine koyma, tv ye yakından bakma, telefonlu odada uyuma vb daha bir çok uyarıya rağmen herkeste bir "aman boş ver" kafası mevcut zaten. bütün gün elinden düşürmediği telefonu yastığının altına koyup uyuyan mı dersin(uçak moduna bile almadan), laptopu -bırak dizine- karnının üzerine koyup yatarak saatlerce dizi izleyenler mi dersin. evde bütün gün tv açık yaşayandan tut her tarafımızı saran wifi ağlarına kadar.. elektronik cihazlarla, dolayısıyla da radyasyonla o kadar içli dışlıyız ki. onların zararlarından korunmak için bir şeyler icat etsek hiç fena olmayacak.

  not: bu başlık mucit ruhlu yazarlara ilham olur belki. kimya/tekstil mühendisleri nerdesiniz? bir yerlerde bunu dert edinen birileri var mı acaba?
 • öldükten sonra ne oluyor?
 • (bkz: narlıdere metro hattında yapılacak ses anonsu)
  an itibariyle kullanılan evka3-fahrettin altay metro hattındaki araçlarda daha önce seslendirme yapmış bu bayanı taniyan, gören, duyan, bilen var mıdır hiç? bu bayan izmir'de mi yaşar. metroya bindiğinde kendi sesini duyduğunda nasıl duygular içerisine girer. metroda yanındaki kişiye , bu ses bana ait dese ona inanan olur mu? yazar olarak bu sorularda deli kafalar var bende.
 • nedir abi bu rus pornolarındaki anal takıntısı?
 • zeka ile refleks arasında doğrusal bir ilişki var mı acaba? türkçe kaynaklara biraz göz attım, sonuç alamadım. yarın bir yabancı kaynaklara bakacağım. konu hakkında bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.
 • ruhsar dünyaya yalnızca yağmur yağdığında inebiliyor. peki, dünyada herhangi bir yerde yağmur yağması yetiyor mu yoksa ruhsar'ın mazhar'ı görebilmesi için mazhar'ın yaşadığı bölgeye mi yağmur yağması lazım? eğer öyleyse bu bölgenin büyüklüğü nedir? mazhar'ın olduğu semtte yağsa yetiyor mu yoksa illa şehrin genelinde mi yağması lazım?
  çok kafamı kurcalıyor.
  (bkz: ruhsar)