• (bkz: 1 mol)
  • ben öderim diyen denyonun aklını almaya çalışırken: 14 shot tekila üzerine cila 1 bira.
    edit:ertesi sabah 09:30'da masama oturmam, 45 dakika içerisinde 2 aydır çözülemeyen bir bug'ın nedenini belirleyip çözümünü yazmam, müdürümün gelip bir daha çakraların yıkanması gerekirse ben ödeyeyim demesi.
  • libya'nın marsa al-brega şehrinden 2010 eylül ayında 9500 ton %99.9 saflıkta etanol almışlığım var. bunu da sicilya'nın augusta limanına boşaltmıştım. hadi daha fazla alan varsa çıksın meydana.
  • bi gece bi büyükle eve geldim. hepsini içtim. zurnayım tabi. bi ara gözümü açıp baktım: karlı dağlar geçiyo. bi daa açtım, başımda bi çocuk, kalk abi, diyarbakır'a geldik diyo. baktım, sahiden diyarbakır'dayım. bi soruşturma... kale mahallesi vardır oranın, bi gecekonduda buldum, malımı bilmez miyim? görünce hiç şaşırmadı. hiç bişey demedik.
    o gece oturup düşündüm. oğlum bekir dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin. isyan etmenin faydası yok, kaderin böyle, yol belli, eğ başını,usul usul yürü şimdi. o gün bugün usul usul yürüyorum işte.
  • bulgaristan göçmeni bir trakyalı olarak söylüyorum ki; az içen çok içer.

bu işin ilk kuralı budur. az iç çok yaşa, en çok içen sen ol.

uzak durun alkolden.
  • bir şişe chivas regal içmiştim (70lik). sonuç ne oldu diye soracak olan suserlar var ise cevabım millet salonda "hobaa", "eller havaya", "10, 9, 8 ... " diye gerisayım yapıp yılbaşına girerken. banyoda kusmuğuma basıp kayarak kafamı klozete çarpmıştım. hafif bir sarsıntıdan sonra klozete sarılarak sabaha kadar ayılmaya çalışmıştım. sonrasında ne mi oldu. klozetle ciddi bir ilişkiye başladım.

(bkz: sarhoş insanın soğuk cisimle imtihanı)
  • ne kadar içtiğini biliyorsa "fazla" değildir.
  • "yha abi geçen kızlarla pubta oturuyoruz, kızlarla. beni biliyosun ortamım hep kız hiç erkek arkadaşım yok. bi içtik, bi eğlendik, ben anlatıyorum kızlar gülüyor. sonra iki tanesi yazdı bana ben pas vermedim. o kadar içtim ki beni biliyosun ben hiç sarhoş olmam ama o akşam biraz çakırkeyf oldum. "

(bkz: 33cl)
  • hatırlıyorsan, henüz en fazlasını içmemişsindir.
hesabın var mı? giriş yap