şükela:  tümü | bugün
  • yazarların bugüne kadar aldıkları rüşvet tutarlarıdır.

ben muhtemelen çocukken odamı toplamam karşılığında aldığım çikolata falandır diye düşünüyorum.
  • yarım tost.

ilkokulda sınıf başkanı iken konuşanları tahtaya yazıyordum, ismi tahtada olan hüseyin'in ismini bir tost karşılığında silmiştim. pezevenk, tostu aldıktan sonra biraz versene lan diyerek yarısını almıştı tostun.

bu da böyle bir anımdır.
  • pedodonti stajında bir daha iğne yapmayayım diye küçük bal resmimi yapıp getirmişti.
    rüşvetini yerim senin lokumum.
  • rüşvetçi yazarları ifşa edeceksek dürüm için sözlüğü satan kanzuk'u da es geçmeyelim lütfen.
  • hangi para cinsinde?

(bkz: avro)
    (bkz: dolar)
    (bkz: türk lirası)

bonus

(bkz: saat)
  • 1 saat kadar almışlığım var. her şey para değil.

edit: bu entryi seri eksilemenizdeki amaç nedir gerçekten anlamadım.
  • 45 -- 50
    --- spoiler ---

kuruş
    --- spoiler ---
  • sevmediğim misafire hoş geldin demem için annem tarafından işi kolaylaştırmak amacıyla 20 tl almıştım.
  • -bir adet mandalina. yok tamamı değil, bir dilim.

-bir adet 33 cc su ama soğuk.

-bir adet ceviz. kırılmamış

-bir adet papatya. yapraklarının ikisi yolunmuş

- cevizli kurabiye

- simit.
  • ilkokul 5'inci sınıfta sınıf başkanıydım, tenefüslerde ve öğretmen sınıfta olmadığı sıralarda yaramazlık yapan ve sınıfın huzurunu bozan öğrencilerin ismini tahtaya yazıyorum.tabi bi yavşak vardı sınıfımızda yerinde durmuyordu, ben de ismini tahtaya yazdım.daha sonra ismimi sil ve öğretmene söyleme sana ders arasında tost alacağım, demişti ben de o zaman ona şerefsiz sen bana rüşvet mi teklif ediyorsun.dedim.tabi inkar etti falan ben de ismini iki kez yazdım.

sırf bu teklifinden ötürü, çocukluktan bu yana bu ahlaksız tekliflere haksızlıklara ve hırsızlığa karşı duruş sergiliyormuşum.