şükela:  tümü | bugün soru sor
 • film ama aslında belgesel yapım da denebilir.

  bbc human planet in (bkz: eagle huntress) adlı yapımı. bulabilen haber etsin lütfen altı aydır arıyorum.

  fragmanı şöyle
 • ara ara aklıma gelen ama hangi filmden olduğunu hatırlamadığım bir sahne.dizi de olabilir.konu 1800 lü yıllar da geçiyor.bir ailenin yanına aldığı bir kız var.genç çocuk var.kız mavi gözlü.çocığun annesi kıza bakıyor büyülüyor sonra bir ter hizmetçi gönderiyorlar için.
  5sene falan olmuştur izleyelim.normalde pek unutmam öyle dizi film konularını ama bunu hatırlamıyorum.
  hatırlatma olursa yeşillendiriversin.öpüldünüz
 • (bkz: caini)
 • valla ne yalan söyliyim daha ve ahlat ağacını internette bulamadım bir türlü. yardımcı olabilecek varsa sevinirim. ikisini de izledim sinemada ama hem gece vakti sakin kafayla arada tekrar tekrar izlemek hem de arşive katmak istiyorum.
 • çok eski ve psişik konulu izlediğim ilk filmdi. lise gençlerini içeren psişik bir kızın hayatını konu alıyordu. iddiaya giren erkek tarafı bir kurban seçip bu psişik kızı tavlamaya çalışıyor ve sonunda aşık oluyordu. erkeğin arkadaşları kanıt için bir partide bunlari kasete alıyor, canlı yayınla partideki herkese izletiyordu. kız bunun oyun olduğunu öğrendiğinde o parti yerini psişik güçleri cehenneme çeviriyor herkesi öldürüyordu. esas oğlanın onu sevdiğini anlayınca tam o oğlan ölecek iken kız onu kurtarıp kendi ölüyordu.

  bu son sahne dışında hiç bir tarafını hatırlamıyorum. bilen duyan var ise bir yeşil ışık yakarsa sevinirim. gençlik yıllarıma gidip tekrar izlemek isterdim.
 • tam ekşide böyle bir başlık var mıdır acaba diye düşünürken karşıma çıkan başlıktır.

  benim iki adet bulamadığım film var.

  1.si küçükken izlediğim bir filmdi. filmin adı alemet'ti diye hatırlıyorum. filmde baş kahramanlarımız dünyanın başına gelen ilginç olayları inceliyorlar. sonra bunların kıyamet alameti olduğunu mitolojik bişeylerden falan buluyolar. işaretleri takip ediyorlar işte son alametten önce bi kadın var onun çocuğuna mı ulaşmaya çalışıyorlardı. yoksa kadın hamileydi de doğum mu yapması gerekiyordu. öyle birşey çok flu herşey. güzel filmdi bulup tekrar izlemek isterim. çağrışım yapan yazarlar varsa yeşillendirsin.

  2. film ise bi tanıdığımın izlediği bilim kurgu filmi. filmde telsizle uğraşan gençler bi sinyal yakalıyorlar. dünya dışı olduğunu söyleyen varlıklarla konuşuyorlar. sinyali takip eden gençler su tankının içinden geldiğini öğreniyorlar. aslında onlarla iletişime geçenler su tankı içinde yaşayan canlı organizmalarmş falan haberleri yok. su tankını çocuklar açınca yok oluyolar mı ne öyle birşey. yine bilen varsa yeşillendirsin.

  sağolun. şimdilik bu kadar.