şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hepimiz sağda solda şu marka iyidir şu marka kötüdür diye önerilerde bulunanları görürüz ancak bunlar hem yanlı hem de soyut değerlendirmeler olur genelde. e o zaman kime ne şekilde güveneceğiz?

  cevap burada. eğer tahmininizden daha uzun süre dayanan bir eşyanız varsa markasını kullanım şekliniz ile birlikte yazın, hem markaların kaliteleri hakkında elimizde istatistiki bilgi olsun hem de yeni eşya alacaklara ön bilgilendirme olsun.

  --- bu bölümdeki eşyalar için minimum süre 5 sene ---

  vestel vilma 1000 t (çamaşır makinası / 9 sene):

  2007'den beri kullanıyorum. ilk 6 sene haftada 1 kullanırken sonraki senelerde haftada 2-3 kez kullanmaya başladım. hala çalışıyor ve geçmişte de herhangi bir problem çıkarmadı.

  logitech z-5500 (pc hoparlörü / 10 sene):

  2006'da aldım. o zamandan beridir hem pc hem ps hem de televizyona bağlı olarak kullandım. özellikle ilk 5 sene boost modu haricinde tüm ses seviyelerinde uzun süre kullanmışlığım vardır. hala da filmleri dizileri salonda bununla izlerim. şu ana kadar bir kez led aydınlatması bozulur gibi oldu ama o da kendi kendine düzeldi. ha bir de bir iki kez sigortası attı ama sigorta dediğiniz 5 tl'lik bi parça.

  dyson dc32 allergy (elektrik süpürgesi / 5 sene):

  hakkaten dayanıklı ve sorunsuz. hepa filtresini üç ayda bir su ile yıkamak dışında bakımı için yapmanız gereken hiçbir şey yok. beklenen uzun bir süre tabii ki de değil 5 sene ama hani kullanınca yıpranır eşyalar, bunda öyle bir gösterge yok. en az bi 20 sene daha tam performans gidecekmiş gibi duruyor.

  vestel hera 7021 p (bulaşık makinesi / 8 sene):

  bu kadar uyduruk bir cihazsın bu kadar sorunsuz çalışacağı aklıma gelmezdi. hakkaten uyduruk özellikle bulaşıkların koyulduğu kısım ama özenli kullanırsanız hiç sıkıntı yaratmıyor.

  sennheiser ie 8 (kulaklık / 6 sene):

  seviyorum bunu ben. kablosu bir kez bozuldu, değiştirdim. 2 sene önce kablo maliyeti 80 tl idi. onun dışında herhangi bir sorun yok, ses kalitesi gerçekten güzeldir.

  --- bu bölümdeki eşyalar için minimum süre 5 sene ---

  aklıma gelirse ekleyeceğim.

  tanım: merak ettiğim süreler.

  ek:

  canon eos 100 (slr fotoğraf makinesi / 24 sene):

  babamın makinesiydi, sonra ben aldım. dlsr tercihimin de canon olmasının en büyük nedeni bu cihazdır. zamanına göre hakikaten harika makineydi, hala da öyle. tık yok, yeni lenslerle de çalışıyor.
 • overlok makinem. her gün halı, paspas, kilim kenarına overlok çekiyorum sokak sokak gezip, 30 yıldır bozulmadı gitti amına koyim. helal olsun yapana. üstün alman teknolojisi tam olarak bu zaar.
 • asus laptop, 7-8 sene (tam hesaplayamıyorum bile), windows vista'ya rağmen tık yok, tek parça, inanılmaz stabil, nazarlardan uzak.
 • 1978 model honda cb400 motosikletim. sattım kurtuldum. alana ve alanın torunlarına geçmiş olsun.
 • (bkz: general mobile discovery 1)

  koşu sırasında elimden düşürüp ekranı gidene kadar 2 yıldan fazla dayandı.

  şimdi elimde lg g4 var 1 seneyi çıkarırsa şükredeceğim.
 • d&g deri ceket, 11. senemize giriyoruz kendisiyle. bir de laptop var tabi packardbell bell easynote mt85-m-055tk 8 yıl oluyor ve haddinden fazla performans gösteriyor, ne i3'ler geldi de eline su dökemedi.
 • lc waikiki'den aldığım polar ceket'im. aldığımdan beri 12 sene oldu ve biraz tüylenme dışında hiç deforme olmadı.
  adamlar eskiden cidden hakkını veriyormuş.
 • datron bilgisayar 2002 den beri bozulmadı,şuan babam takılıyor.bunun dışında samsung galaxy s2 5 sene oldu halaa çalışıyor hoş ben gecen ay yeni telefon almak zorunda kaldım artık o ayrı.
 • kendimin değil güney kore devletinin beklediğinden uzun süre kullanılan;

  2005 yılında 341 euro'ya aldığım ve ikinci gününde köpek sürüsü kovalarken denize kendisi ile atladığım, deniz kıyısından 5 dakika kadar evin hizasına yürüdügüm ve de eve gelip hoparlör, şarj, kukaklık deliklerinden hüüfp hiffft diye ağzımla içinden deniz suyu çektiğim, tıp ve bilim camiasının "yaşayamaz" dediği;

  takvimi 2015 yılında son bulmasına rağmen halen şirket hattımı kullandığım;

  (bkz: samsung sgh e720)'dir.
 • asus x553m laptop. biraz nazlı olmakla beraber hala çalışıyor, şaşırttı beni. 6 ay dayanır mı diye düşünüyordum. 1 yılı buldu.