• yaklaşık 10 yıldır, dünyanın en büyük şirketlerinden birinde çalışıyorum. aylık kazancımı euro'ya çevirdiğimde 667 euro ediyor. gelişmiş bir ülkede benimle aynı şirkette, aynı işi yapan kişiye ortalama 4.000 euro ödeniyor. başka sözüm bulunmuyor.

edit: "o zaman avrupa'ya git" diyen zeka küpü yazarlar var. biz avrupaya gidince sorun çözülüyor yani? diyordunuz ya apple fabrika kuracakmış gelip. bu durumda bizim düşeceğimiz duruma ve maaşınızın avrupa standartlarındaki karşılığına dikkat çekmek istedim. ben bir ay köpek gibi çalışıp 2 gece hilton'da konaklayabiliyorum mesela.

edit 2: gelen mesajlar üzerine belirtmek istedim; avrupada hiç kimse 4.000 euro almıyormuş arkadaşlar, üzülmeyelim boş yere. dikkat ederseniz benim şirketimde benimle aynı işi yapan kişiler dedim. 10 yıla yakın tecrübe diye de ekleyeyim.
  • tam hesaplıyorum, bir iki euro daha düşüyor.
  • an itibari ile istanbulda 1,131.80 eurodur. yakında 2,000 euro olacaktır ama istanbulda olmayacağım :)
  • ilk aldığım maaşımın üzerine 30euro koymuş
    oooo çok zenginimm
  • 565 euro off be bugün de zenginim
  • yazar adayı olarak an itibariyle 3600 eurodur.
  • 1333 euro ile rezillik kervanına katıldığım durumdur.
    not: yaptığım işi avrupada yapan insanlar 7-8 bin den aşağı kazanmıyorlar.

edit: hasta mısınız lan siz? küfür eden mi ararsın ezik diyen mi. mühendisim. uzmanlık alanım çok kazanmaya müsait. kudurmaya devam edebilirsiniz.
  • 50 euro :(.
  • 463 yüro.

not: ikiaytatiliolanspor
  • 4000 euro. bu yüzden;

(bkz: cumhurbaşkanımızı en çok benim sevmem)
hesabın var mı? giriş yap