şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: wurth) daha önceden yazmıştım.

2. bir firma peugeot . fakat kendilerini her geçen gün geliştirmelerinden dolayı boykotu bırakacağım sanırım.
  • metro turizm. malum çevreye yakınlığından çooookkk önce bırakmıştım. çekirge sürüsü gibi istila ediyorlar her yeri.
    pınar. son olaylardan bağımsız olarak süt hariç ürünlerine güvenmediğim için.

düşününce aklıma gelmiyor ama bu burada dursun.

edit : sütaş ve yörsan. sendikal haklar için yaptıklarından sonra bir daha almadım. refleks geliştirmişim,mesela yoğurt görünce yoğurtmuş gibi bakmıyorum. bu alınmaz başka markaya geç gibi anında.. düşünmeden.

edit 2 : son zamanlarda yaşanan skandaldan çoookk öncesinde.. şu olay sebebiyle... sosyal medya yoktu o zamanlar hey gidi hey..
  • alkollu tum restoranlar ve alkol satan tum marketler, bufeler vs.

bir de mcdonald's. kafa cikti haberinden sonra asla bir daha yemedim yemem yedirtmem. he bir de cappy, gecen gordugum küften sonra bir daha almadim. hatta meyve suyu almadim.
  • hepsiburada
    vodafone
    levis
    opel
    fransiz, japon ve çin arabaları.
  • çarşıda bir tane tantunici var. birkaç kez çalışanlarını müşterininin yanında azarladığını gördüğüm için gitmiyorum.
    ayrıca (bkz: enternasyonalizm)
  • türktelekom( kurtulmayı başarırsam ömrüm boyunca hem de)
    pınar (yine salamını son anda almadım:)
    bellona
    sütaş
  • ülker
    pınar
  • (bkz: ofuckingreo)
  • (bkz: the coca-cola company) 11 senelik bir boykot bu, 11 senedir tüketmiyorum.

(bkz: damla) bu da yukarıdaki firmaya ait ama ayrıca yazmak istedim, zira ne suyunu ne maden suyunu asla içmem. suyunun tadı bile berbat. özellikle su konusunda takıntılıyım. (bkz: saka) suyu da sevmem.
    (bkz: erikli), (bkz: hamidiye), (bkz: binpınar) bunlar aklıma ilk gelenler, bu suları severim.

(bkz: meyve suyu) direk meyve suyunu boykot ediyorum yani. çünkü çok zararlı.

(bkz: nestle) (sütlü çikolataları)
    (bkz: ülker) (çikolataları)
    peki perpin çikolata olarak ne tüketir derseniz (bkz: torku) çikolata yiyorum, hastasıyım, aşığıyım.

edit: 8 senelik boykot yazmışım ama sonradan hesapladım tekrardan 11 senelik boykotmuş şu kolanın ki.