• 2.5 yaşındaki oğlum. sabah saat 6'da uyandırdı. yüzümün üzerine yattı, kollarımda çıkan çarşaf yastık izlerini görüp izlerin geçmesi için öpüp durdu, uyutmadı. yeterince mutluluk...
  • bir köpek ve bir kediyle uyanmış olmak sanırım. a evet ya yalnızım.
  • dünyanın en mükemmel eşine,evladına ve ailesine sahibim. her gün bunlara sahip olduğum zaten mutluyum. ancak dün gece eşimin bir de kız çocuk sahibi olmamız gerektiğini söylemesiyle bugünkü mutluluğum arşa çıkmış durumda. seni ömrüme kattığım için, bana olan sonsuz aşkın, sevgin, sadakatin, bağlılığın için, bana dünya güzeli bir evlat verdiğin ve bir kez daha baba olmak istediğini söylediğin için teşekkür ederim. beni dünyanın en mutlu kadını yaptın!
  • 3 yıl evveline kadar istanbul'daydım, sonra daha ufak bir büyük şehre taşındım. yaklaşık 5 aydır da onun bir ilçesinde yaşıyorum. kısmetse bu hızla birkaç seneye kalmaz, dağ başına taşınırım, hayırlısı. neyse, burası hayli küçük bir yer. nüfusu yazın 10 katına kadar çıksa da, yaz bitiminde hep tanıdık yüzler göreceğin kadar azalıyor.

konumuza dönersek, bugün belediye şöyle bir anons geçti: "ilçemizin cedit ali paşa mahallesinde, 1 adet ev kedisi bulunmuştur. kaybedenlerin belediye zabıta amirliğine müracaatları önemle duyurulur."

sahne gözünde canlandı mı? kediyi birisi buluyor, zabıtaya götürüyor, zabıta onu kabul ediyor ve anons yapıyor.

böyle anonsları büyük şehirde duyamazsın işte. insanlar kalabalıklaştıkça medeniyete yaklaşmıyorlar aslında, ondan uzaklaşıyorlar. daha bir yükselme hırsıyla, daha bir içgüdüsel ısrarla mücadele ediyorlar.

çevresindeki insanları, hayvanları, ağaçları, çiçekleri, böcekleri, kendi doğasını birinci dereceden ilgilendiren her şeyi kaçırıyorlar. en fenası da, hayatı kaçırıyorlar.

e tabii insan, ev kedisi bulunmuştur anonsu duyunca mutlu oluyor bunları düşününce. bugünkü bu.
  • kızımın kan değerleri yüksek çıkmıştır.

oley oley oley yuppi yuppi yuppi

(bkz: fanconi anemisi)
  • bugünü çarşamba sanarken perşembe çıkması.
  • simit firinindan sicak simite denk gelmek.
  • hiç tanımadığım birinin mutlu olmasına, belki de benle hiç ilgisi olmasa da bi parçacık da olsa yardımcı olmak, mutluluğunu paylaşmak.
  • anne aşuresi yemek :)
  • cuma olması baybay canım okulum senden iki günlüğüne dahi uzak olmak dünyanın en sevindirici olayı
hesabın var mı? giriş yap