şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendimizi geliştirmek her alanda mümkün olmuyor. bazen farkındalık sahibi olamıyorsunuz, bazense olup gidermek adına geç kalmış hissediyorsunuz. kendi adıma bunu bilgisayar oyunlarında yaşıyorum. play station, xbox hak getire. bu yaz eksiğimi gidereyim dedim, öyle çok kombinasyon çıkardılar ki tuşlarla önüme, tus sınavındaymış gibi hissettim.

ayrıca mevsimine göre balık. bu da hoşsohbet büyüklerimizden sıkça duyup da kendi adımıza geliştirmek için bir şey yapmadığımız konulardan. üç tarafı denizlerle kaplı ülkemizde bu da bir utanç.

yazılım, tasarım. hiçbir zaman kafam basmadı. bassaydı çok güzel şeyler yaratabilirdim ama başka ellere mahkum olunca site vesair idame ettiremiyorsunuz, bir yerde ilgisizlikten patlıyor.

aklıma geldikçe eklerim, cehaletin mutluluk getirdiği de yalanmış bu arada. aptal hissettiriyor.
  • (bkz: yoktur)
  • "bilmiyorum" diyemeyen millet için ne zor bi başlık*. uzay ve evren konularında hiç bir bilgim yok efenim. ama aşırı meraklıyım
  • sosyal medya platformları özellikle instagram denilen platform özürlüsüyüm.
  • genelleme yaparsak, mesela sözlük, gerçeği bilme konusunda gayet cahildir
  • aaa olur mu öyle şey?! biz sözlük yazarları über insanlarız bi kerem!!!

(bkz: herbokolog)

şaka bir yana fizik ve biyoloji alanlarında açığım çok.

çoğumuzun muzdarip olup belki de farkında bile olmadığı konulardır.
  • kesinlikle profesyonel olmayan insani ilişkiler.
  • matematik,kadınlar .
  • cahil olduğum yüzlerce konu var onun yerine cahil olmadığım konuları yazsam daha kolay olur herhalde.
    eğitimim nedeniyle tarih, din, siyaset konularında bilgi sahibiyim. yaptığım iş nedeniyle sinema ve prodüksiyon konusunda bilgi sahibiyim. ve hobim neticesinde bilgisayar oyunları hakkında bilgi sahibiyim. geri kalan bütün konularda cahilim.
  • satranç. öğrenmeyi çok istiyorum, hep zor gelmiştir ama nasıl öğrenebilirim tam anlamıyla onu da bilmiyorum.