şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son zamanda türemiş bir oluşum olduğunu düşünmekteyim. yahu güzel kardeşim yok bu adama hala gülüyor musunuz? yok artık komik değil siktirsin gitsin. yok film çekmesin. yok efendim filminin reklamını yaptı. twite cevap verdi video çekti her kanalı geziyo falan.

  abi sektör bu. filmini çekiyosun ve her kitleye ulaşmak için elinden ne geliyosa yapıyosun. hayır bugün pazara gidip "tamam kardeşim sebzelerin meyvelerin iyi ne bağırıyosun ya" diyo musunuz? milyon emek verilip setlerde yatılıp iyi veya kötü bir ürün çıkarmış ortaya. elindeki bütün imkanlarla da pazarlamasını yapmaya çalışıyor adam. bak güldürür güldürmez, eskisi gibidir değildir bu tür eleştirilere mana veririm. kişisel görüştür düşüncedir tamam. ama adama sırf reklam yapıyo filmini tanıtıyo diye yüklenmek siktir çekmek nedir ya?

  diyolar ki kendine güvenseydi keşke böyle reklamlara falan hiç girmeseydi şahan gibi olsaydı falan. kardeşim dalga mı geçiyosun? şahanın recep ivedik son filmi vizyondan çıkalı aylar oldu. ama instagram hesabından hala recep ivedik postları, istatistikleri, videoları falan paylaşıyor adam. hala güncel tutuyor kendi mevzusunu. ve tutacak tabi. tutmazsan unutulur.

  bir diğer hususta film çekmenin zamanları vardır. bu film aslında yılbaşından önce 2017 nin son çeyreğinde vizyona girecek bir filmdi. önce ahmet kuralların filmi çıktı vizyona. vizyonda başka bi komedi filmi varken rekabete girmek manasız olur. başarılı olsanızda olmasanızda ne onun seyircisini çalmak, ne de seyircini ona kaptırmak için vizyondan kalkmasını beklersin. gösterim süresi biter. dvd aşamasına geldikten sonra artık filmin vizyona girer. tam vizyon zamanı geldiğinde de iboların filmi yol arkadaşım patladı. iboda oğuzhanda eserde film için her yerde değişik paylaşımlarla, şarkılarla, oğuzhanın kitlesini kullanmaya çalışarak etkisini uzattılar da uzattılar. dolayısıyla film için gerekli zamanda, arz/talep dengesindeki arz da yeterince tatmin oldu. seyirci arayışa girmesi lazımdı ki film piyasaya sürülüp gişe yapılsın.

  sinemada kış aylarına yoğunluk verilmez. genelde sektör yazın patlar. inşaat gibi. yazın yapacağını yapar, kışında oturur parasını yer. ama sıra bulamadığından bu vasat aylara kaldı adamın filmi. her ne kadar kendine güvenirsen güven, bu aylarda vizyona giren filmler tutmaz abi. gişesi olmaz. sinemanın olayı budur çünkü. yazın satar, kışım yatarsın. yazın film, kışın dizi.

  bu vasat ayda da film boka gitmesin korkusuyla elinden geleni yapıyor adam. bir tacire, tüccara, satıcıya her neyse reklam yapıyor diye kızmak mantıksız. yapılan eleştirilerde kişisel yorumdan çok çirkin bir karalama kampanyasından ibaret. herşeyden önce emeğe saygı göstermek gerektiğini unutmamalı bazı insanlar. hiçbişey olmazsa okur üzülür olum adam ayıp.

  not: cem'cim selam.