şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • kapi kollarini selpakla aciyorum. kisisel aracim oldugu icin toplu tasimaya binmemek bir avantaj gibi ama gun icinde saatte bir el yikamaya ozen gosteriyorum. hem calisma masamda hemde arac torpidosunda ayriyetten el dezenfektani var. 100'lu paket maskeyi hazir tutuyorum ama paket evde. birisiyle tokalasmayi afedersiniz diyerekten yapmiyorum. son olarak unutmadan;

tabiki sabahlari 3 kasik erzurum dut pekmezi yiyorum.
  • dışarıya cikilmissa her fırsatta el yıkamak. eve gelince de sirke ve tuzla karışık su ile gargara yapmak ve tabi yine el yıkamak. her gün belli vitaminlerin alımına dikkat etmek. beslenmeye dikkat etmek. bir süre turistlerle sevismemek. ve yine el yıkamak.
  • (bkz: kolonya)
  • sadece elimi yıkıyorum, başka bir önlemim yok.
  • sikime takmıyorum. elle gelen düğün bayram. zaten yaşamıyorum ki ölmekten korkayım.
  • 1 aylık erzağım hazır. işlerimi pc ve internet olduğu sürece halledebilirim. yatağa uzandım, battaniyemi omuzlarıma kadar çektim. bu süre boyunca netflix'i hatim etmeyi planlıyorum. ayrıca film senaryomun üzerine rahatça çalışabileceğim ve yarım kalmış tablomu bitirmeye çalışacağım. hedef 6 kitap bitirmek ve dışarıya çıkmamak için elimden geleni yapmak.
  • 1 adet tam yüz maskesi+2 çift kulanıma uygun filtre
    2 adet biyolojik tehlike tulumu
    1 adet kollu ilaçlama makinesi 25 litre
    3 kutu ace çamaşır suyu
    1 adet izole çadır
    1 adet ev tipi hava filtresi
    yeteri miktarda sızdırmaz bant
    lateks eldiven ve galoş
    5 litre etanol
    yeteri kadar hidrojen peroksit
    5x güvenlik kamerası
    1 çift kırmalı
    25kg makarna
    50 adet konserve
    pencereler her duruma karşı tahta ile kapatıldı
    radyo istasyonu
    dememi beklerdiniz ama elimizi 20 sn sabun ile yıkasak yeter.
  • pamuk.
  • 3 elham 1 guluf
  • bol sıvı tüketiyorum. dirseklere kadar bol bol el yıkıyorum. deniz suyu ile gargara yapıyorum.

öğünlerimi geçirmemeye mümkün mertebe gayret gösteriyorum.
    gerekmedikçe dışarı çıkmıyoruz. gezi amaçlı hiçbir yere gitmiyoruz.