şükela:  tümü | bugün
  • suserlerin sorunlarıdır. herkesin kendine göre büyük problemi var. ama bir çok düşünen hayvan bunu yazılı hale getirip üstesinden gel(e)miyor.

misal benim projeye son noktayı koyacak bir parça kod yazmam gerekiyor ama inan bana sözlük şu anda sadece çiğ köfte yemek istiyorum...
  • (bkz: ekonomik) sorunlarımı çözmeliyim.
  • asla çözülemeyecek sorunlardır.

bu kendi adıma bir itiraf.

nasıl anlatsam bilemiyorum. belki yorgun olduğumdan belki de doğru kelimeyi bulma yeteneksizliğimden. nefes alışımın bile bir hata olduğunu hissediyorum.

bu yeterli mi? hissetmek değil yaşıyorum. daha doğrusu bu bence.

vücudum bu dünyaya doğmak için büyürken babamın isteğiyle dünyaya gelmemem için yapılan iki taaruzdan da kurtulan biriyim ( bu bir dalga konusuydu değil mi?) çok arabesk geldiğini biliyorum. ama bu bir gerçek. ve hayatım da anne karnında yaşadığım her şeyin özeti sanki. başka türlü anlatamadım.

hiçbir zaman yaşamadım. ama nefes aldım. yaptığım tek şey bu. kelimenin tam anlamıyla. laf olsun diye değil. bunun ne anlama geldiğini düşünün. gerçekten öylesine söylemedim. bir kere olsun anlaşılmak istiyorum. ben boş bir insanım.

bu dünyayı, insanları hiçbir zaman anlamadım. her şey normal olsaydı anlayabilirdim belki. ama doğrular ve yanlışlar kafamda karmakarış. bunda emeği geçen insanları ne affetmek istiyorum ne de affetmemek. olan olduktan sonra hiçbir şeyin bir anlamı yok.

bu tür şeylerin olmaması gerektiği bir dünya hayal ediyorum. her zaman. sorunlar var olduktan sonra insana içi boş asılsız kendini kandırmalar sunan zırvaların gerçek çözümmüş gibi sunulmadığı bir dünya.

böyle bir dünya istiyorum. sorunların olmayacağı bir dünya. tam şimdi şu anda. vadedilmiş değil. bir şeyin karşılığı değil. her varlığın hak ettiği şekilde.

bu bir ütopya değil. tüm dinlerin söylediği tekamüller ya da evrimler falan. hepsi boş benim için. gerçek bir çözüm istiyorum. bu hakikat, bu bilim, bu cennet benim için. bana bunu vermeyen her şey cehennem.

isimlere takılı kalmaktan da nefret ediyorum. ama başka türlü anlaşamıyoruz. tü kaka diyin isterseniz işte ondan.

her şey böyle.