şükela:  tümü | bugün
 • sevgili suserler bu konu hakkında ekşide sığ bir araştırma yaptım. ama konu ile alakalı pek bişey bulamadım.

  her devirde ünlü veya ünsüz. henüz yeni ünlü olmuş güzellik kraliçesi veya krala sorulurya.

  ulan şunu yazarken aklıma geldi...elinde sihirli değnek olayı..kesin ekşide böyle başlık vardır. allah benim cezamı versin. artık dönüşü olmayan yola girdik.

  velhasıl değneği falan boş verin. şu dünyada onca, milyonlarca olay oluyor. gün içinde öfke duyulacak çok şey yaşanıyor.

  savaş, soykırım, tecavüz, çocuk istismarı, olanca bügünün dünyasında devam ediyor.

  elimde sihirli değneği bırak bir sihirli görüş, bir fikir olsa dünyada neyi değiştirirdim sorusu bügünün dünyasında akla geliyor.

  elbette yukarıdakileri defalarca telaffuz eden olmasına rağmen hiç bir şey değişmemiştir.

  o yukarıdakilerin dışında benim günümüz dünyasında değiştirmek istediğim şey; ilk etapta kamerasına kask takmış, o kameranın özgüveniyle olay çıkması için çaba sarf eden motorcuları feğiştirmekti, ama tepki çekeceği için onlar şimdilik öyle kalsın. vaz geçtim.

  sonra 2.sırada olan; ünlüleri ve kanaat önderlerini değiştirmek isterdim. aslında bu değişim değilde, benim istediğim onları olduğu gibi düşündüğü gibi yapmak. buda ters teper.. onlar zaten hep düşümdüğünü, savunduğunu söylüyor...hepsi neyse o zaten. pufff

  3. olarak bu ülkedeki eğitimcilerin, yöneticilerin, belli bir kıdemde insan odaklı bakanların, insan yetiştiriciliği yapanların sorgulanmasını isterdim. o da ahbab çavuş ilişkisi kıvamında olduğunu varsayarak, gerçek eğitimci ruhlara o kıdemi vermek isterdim. ama sanki oda ben bilmem eşim bilir jargonuyla yapılıyor.

  valla benim değiştirmek istediğim; istikrar anlayışı
 • bankadaki varlıklar kısmındaki sayılar.
 • güneş sistemindeki konumu. keşke jupiter'in uydusu olsaydık.
 • ceza ve sagopa’nın küsmesini

  (bkz: neyim var ki)
 • çocukların anasız, babasız,sağlıksız,eğitimsiz,korumasız ve aç kalmasını...
 • allah'ı değiştirirdim. bu pek adil değil, yok bu dünyada çekersek öbür taraf iyiymiş mış miş, hikaye. somut şeyler yapacak bir allah lazım.
 • dünyanın enlem ve boylam sayılarını eşitleyerek şeklini tam yuvarlak yaparak dünyaya adelet getirirdim