şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • her yazara göre değişen amaçtır. fikrini beyan ederken; gündemi takip etme, başlık açabilme yetisini fütursuzca değerlendirme, yazarak rahatlama, bilgi verme, kimine göre yazılarını biriktirme amacıyla not defteri gibi kullanma, siyaset yapma, muhalif olma, anket doldurma gibi amaçlara yoğunlaşılabiliyor.

okumayı çok sevdiğimden yakın zamanda yazma ve ekşi sözlükle tanıştım. sadece ansiklopedi bilgileri değil de buradaki kaliteli yorum ve yazıları okumanın keyfi başka. bir de esas keyif ve amaç (bkz: yazarak rahatlamak)

edit: ekşi sözlük'ten ne anlıyorsun?
  • gündemi takip bir numaradadır.

ıki numara ise özgürce beyanatta bulunma ihtiyacıdır.

üçüncüsü ise farklı görüşleri bir arada görerek kendince analiz yapma çabasıdır.
  • (bkz: #23744879)
    zamanında şurda da belirttiğim gerekçeler hala geçerliliğini korumaktadır.
    bana da bot diyenler olmuştu bi ara.
    bu sebeple bugün benim bot dediğim kişilere bakışımla o zaman fularıyla beni asmak isteyenlere hak verir oldum...
    bi de bazen son oylananlara bakıyorum, "vay be bunu ben yazmışım ha?" diyorum.
    bazen de tam tersi oluyor tabii :)
  • şöyle de olabilir..

üç dört yaşında ufak bir çocuğun varsa; ve de sen de iyi durumda değilsen yani kendine üç beş sene ömür biçiyorsan; hadi kemoterapi tutar da yedi sene olursa şayet..

bu sözlüğe yazdıklarımızı bir günlük olarak düşünmek lazım.. çocuğun sensiz büyür de aklı başına geldiği yaşta ölen babam anam nedir; foto albümünde o cansız resimlerdeki adam nasıl bir insanmış derse eğer, bir mektupla nicki; şifreyi maili ifşa etmek lazım vasiyet misali..

ey kızım oğlum; sen şu anda daha emziği bırakmamış bir bebeksin.. baban, anan yarın ki öle; sen şuradan onun yazdıklarına, günlüğüne güncesine ulaşabilirsin .. çoğu şey sana demode veya yanlış gelecek.. üzerinde durma ama araştır..

araştır...

araştıran insan her zaman kazanır.. para kazanamasa bile bir bilinç, bir duruş kazanır demek için yazıyoruz, yazacağız.. gerçi felancaya beylik vermişler, o da ilk önce babasını kesmiş derler ya; kuyuya at balık bilmezse haluk bilir demişler.. gerçi kız çocuğa haluk ismi konmaz biz zeynep koyduk ama o da onun bileceği bir şey..

velhasıl fasa fiso.. nasıl bilirdiniz.. iyi bilirdik..