şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir anket var dediler, geldik. ben de bir arkadaş yazmış, ona katılıyorum felan konusunda. ama yok sikerek öldüresim geliyor yok böyle yazan götler vs. bunlar hiç hoş değil. dalgınlık olabilir, bilgisizlik olabilir. normal bir şekilde uyarını yaparsın. devam ediliyorsa aynı hataya o zaman mesajlaşmazsın arayarak konuşursun, yüz yüze konuşursun, bi ton çözümü var. yarın öbür gün bu yazdıklarınıza pişman olmayın. sizin yakınlarınız da yanlış yazabilir. bunu da düşünmek lazım. her konuda milleti asıp kesmeyin hemen.
  • arkadaşlar bana cok gıcık olan var biliyorum. ancak isteyerek yapmıyorum. elimden geldiğince düzgün yazamaya calışıyorum. türkce okuma yazmayı 20 yaşında öğrendim.
    yazarken ingilizce karakterle yazıyordum. askerde bir asteğmen öğretti. gerisinide ekşi'de öğrendim. gıcık olan arkadaşlardan özür dillerim. kasıtlı değil.
  • herkez sadece herkez
  • aile : ayle
    değil : deyil
    bebeğim : bebeyim
    ğ harfini y harfi ile karıştırdın hadi anladık. aile kelimesini nasıl “ayle” yaptın
  • karisindakini anlamasina ragmen grammar nazilik yapanlar en gıcık oldugum yazım yanlıslarındandır.

ayrıca bu
  • cümle aralarına nokta serpiştirenler görüyorum bazen. genelde akıllı telefonlar ile geç tanışan yaşı geçkinler yapıyor bunu.
  • (bkz: yazarlara edebiyat ayari çekme adina uydurulan başlıklar) aranızda bilmeyen vardır, bazı klavyelerde yazarken, türkce karakter olmadıgından bazı harfler yazılamıyor. ayrica, nalet olası autocorrect yuzunden, bazı kelimeler gözden kaçarak farklı sekilde cikiyor karsiniza.
  • direk - direkt.
  • direkt yerine direk yazılması...