şükela:  tümü | bugün
 • özel mesaj yoluyla küfür edenler hariç kimseyi engellemedim şimdiye kadar.
 • ataturku elestiren degil ama asagilayici veya hakaret iceren entry yazarlar. hatta engellerken de icimden orospu cocugu diyerek engelliyorum, cift etkili.
 • reklam verenleri engelledim. birini engellediğim için moralim bozuk. şu hayatta sosyal medyada engellediğim 2. kişidirler. birincisini yıllar önce twitter'dan engellemiştim. bana görünmesin de kime görünürse görünsün. o yüzden tv'de izlemiyorum zaten.
 • sebepsizce sövmesi bunun mantığı yok
 • dünyalar kadar var. detaya inmeden birkaçını sunayım aşağıda.

  başlıca kriterlerim:

  1)akp destekçisi olmak: herhangi bir nedenle, herhangi bir şekilde akp'yi desteklemek. yazarın geçmişi, bilgisi, karması vs. hiç sikimde olmuyor ve bu ön yargımdan dolayı çok memnunum.

  2)aptal olmak: en büyük kriterim. yine tamamen sikimin keyfine bağlı olarak birini "aptal" diye niteleyip, engeli basıyorum. genelde çok romantik ve hümanist arkadaşları aptal bulurum. aşırı hayvansever ve veganları da öyle. tek adamcılık, fanatiklik, lümpenlik de aptal olmak açısından yeterlidir. milliyetçiler, muhafazakarlar, hele hele islamcılar.. neyse.

  3)klişeleri çok sevmek: başlığı açan arkadaşın belirttiği gibi; alırım bir dal esprileri olsun, ben hep 50 liralık mizahı olsun, svihs olsun hepsi engel için yeterli. bu sığlık da tiksindiğim şeylerden biridir.

  4)hadsizlik: bilmediği bariz konularda (bilhassa futbol ve ekonomi başlıklarında çok görürüm) bol ek eylemli cümle kuran insanlar çok yapar bunu. sosyal medyada gördüklerimden, normal hayatta nefret ettiğimden iki kat nefret ederim.

  5)stereotype: bunları grup halinde ele alıyorum. mesela kedisever-kadıköysever-solcu-yalnız kadın. mesela türk dizileri hayranı-milliyetçi-fanatik beşiktaşlı erkek. belli bir stereotype'ın sözlükte yükseldiğini görürsem hepsine basıyorum engeli. orijinal değiller, boş zamanımı hoşça geçirme deneyimimi bir nevi engelliyorlar. çokluktan, benzerlikten de yıldım.

  6)format sikiciliği: burasını foruma döndüren salaklar. soru soruyor, dümdüz fikrini yazıyor. ne biçime, ne yazı kurgusuna, ne anlatıma, ne de imlaya önem veriyor. ve küçük hatalar yapmıyor, bariz hatalar yapıyor. amk ben onların.

  7)kampanya başlıkları açmak: hiç. nedensiz. görmek istemiyorum, hiçbir kampanya da umrumda değil; yalan söylemeyeceğim.

  bunların dışında da irili ufaklı birçok kriterim var engellemek için. her gün en az 4-5 yazar engelliyorum diyebilirim başladığımdan bu yana. benim için de bir nevi eğlence oldu. özellikle polemiğe açık başlıklarda engellenecek yazar avına çıkıyorum boş zamanlarımda. bu sayede sözlük deneyimim bir nebze daha iyi başlangıca göre. belli sözcüklere göre engellemek mümkün olsa daha da iyi olacak durumlar tabii.
 • ulan şu hayatta elimdeki tek yasaklama kozu bu.
  canımın istediğini engelliyorum. bazen onlara verdiğim cezayı yeterli bulup, engeli kaldırarak ödüllendiriyorum. kimi zaman yetmez bu ceza sana deyip, yeniden engelliyorum gebersin pezevenk.
 • salaklara, önyargılılara, naz ve ısrar severlere acımam. kendinizi çok akıllı sanmayın, asla ama asla karşındakinizi küçümsemeyin.
 • 'benim bu :)"cuları anında engellerim mesela, size de aynısını tavsiye ederim
 • mevzu ne olursa olsun (bkz: sıçmık) kelimesini kullanan kişiler. resmen sayfa temizleniyor.
 • de’leri ayrı yazamayanlara basıyorum engeli.

  “çokda sikim deeeeeee” dediğinizi duyar gibiyim.