şükela:  tümü | bugün
  • sıfırdır.

edit: başlık başıma, başlık başıma, püskülü ben olayım.
  • yazarların farklılıklara, çeşitlere, troll'lere, gerçeklere, yalancılara, insanlara, hayatın kendisine tolerans seviyeleriyle ters orantılıdır..

şahsen kimseyi engellemiş değilim şu mecrada.. kimsenin ağzını bantlamak istemem kendiminkini bantlatmak istemediğimden..

siz de yapmayın..

övünülecek bir sayı değil lan bu..
  • mallara ekle iken baya vardı, engelle donuzla vs olunca sıfırlandı. çünkü elemanı engellemek saçmalıkları için "al buyur hazır ortam, kus, sıç, içine et!" demekle aynı hesap.

tabi bunlar yazar olanlar için geçerli. herkesin bildiği troll orospu evlatlarını katmıyoruz. onları görmezden gelip, başlıklarına yazmamak, yazdıkları saçmalıklara cevap yazıp ayar vermekte hem aha etkili hem daha kolay...
  • 2336'dır. yazarları engellemek onların ağzını bantlamak değil, kendi kulağını tıkamaktır. ben bunların her yazdığı pisliği okumak zorunda değilim. siz okumak istiyorsanız engellemezsiniz. bari bu konuda duyar kasmayın.
  • (bkz: 0)

engelleyince ortadan kalkmıyorlar. merak ediyorum fikirleri nedir, karşı cenahta nasıl yorumlanır. ona göre kendi fikrimi daha sağlam temellere oturtma şansı yakalıyorum.
  • 1285.

günlük hayatımda fikirlere, tartışmalara, farklılıklara kapalı bir insan değilim. iyi niyet, fikir öğrenmek, çarpıştırmak istemek her zaman kabul görür, sevilir, sevilmese bile tahammül eşiğinin buna göre ayarlanması, gerektiğinde epeyce de yüksekte tutulması gerekir.

fakat utanmazlık, had bilmezlik, alçaklık ve gözleri sinsice parlayan kötü niyet abidelerini görünce acımıyorum. burada da aynı şekilde, engeli basıp geçiyorum.

suruç katliamı'nda ölen arkadaşlarımızın ardından pek çok internet sitesinde patlama anına ait fotoğrafları paylaşıp "gülümseyin çekiyorum xdxd" yazan alçaklar, "zaten onların da ne yapacağı belliydi" diyen insanlık yoksunları vardı.

10 ekim katliamı'nın ardından ölenleri suçlayanlar, onca belge ortaya çıkmasına rağmen katliamı yapanlara toz kondurmayanlar, "mitinge gidersen öyle olur işte" diyenler vardı.

hdp'ye oy veren gencin tak'ın alçakça yaptığı bir bombalı saldırının ardından ölmesine "ee eden bulur hocu keh keh keh" diyerek leş kokulu ağızlarıyla sırıtanlar vardı.

engelli listemdeki yazarların bir kısmı ya buna benzer şeyleri yapıp bıyık altından gülme şerefsizliğini gösterenler ya da onların entrylerini bol bol favlayarak daha fazla prim toplamasına sebep olanlardır.

bir kısmı bana doğrudan hakaret etmiş olanlardır. hadlerini bildirip engellerim.

bir kısmı yazdıkları buram buram faşizm, nefret söylemi ve kötülük saçan entryler yazdığı için bizzat benim bulaştığım yazarlardır. tartışırız, kendilerine bir avuç zavallı olduklarını hatırlatmamın ardından içim soğur *. sonrasında defteri kapatınca engeller geçerim.

bir kısmı da dava savcılık bok püsür diyerek o ufacık beyniyle devletin bölünmez bütünlüğünü, muhteşem bekaasını yalayan, bu yalamanın karşılığını da bizi susturarak alabileceğini zanneden yavşaklar ordusudur.

sözlükte son zamanlarda iğrenç prototiplerin ve bu prototiplere sahip insanların sürü gibi çoğaldığını düşünecek olursak: az bile engellemişim.
  • sıfırdır, niye engelleyeyim ki?
  • twitter'da belki binlerce hatta on binlerce ama eksi sozlukte yaziyla sifir. eksi sozlukte oyle ya da boyle bir formata uyum saglamak gerekiyor, bot hesap yok.

eksi sozlukte yazar bloklamamanin artilari:

sabir sebat gelistiriyorsunuz - kidemli aktroller, ilgi orospusu troller, ergenler derken ana avrat duz gidesiniz geliyor ama kendinize hakim olmayi ogrendiginizde daha sabirli oluyorsunuz.

demografik degisimi takip edebiliyorsunuz - mesela isvec hakkinda ataturk havalimanina verilen bir reklam uzerine yapilan yorumlar turkiye'de ne kadar milliyetci sovenist, ne kadar ezik, ne kadar muhakeme yoksunu insan var butun acikligiyla ortaya cikiyor

ibretlik hikayeler gorebiliyorsunuz - mesela birisi vardi her gun survivor basligina en az 20 entry girip doktora yaptigindan ne kadar egitimli oldugundan falan bahseden. vay anasini ne profiller var diye sasirabiliyorsunuz.

kisacasi eksi sozlukte yazar bloklamamak ulke gerceklerinden uzaklasmamak icin elzem.
  • şimdilik 995.
  • gerçek hayatta karşıma gelse dayanamayıp kafamı çenesine gömeceğim adamları bile engellemiyorum. öyle "biz çok demogratız yeaa" demekle olmuyor. beğenmediğin adamı da dinleyeceksin, sabredeceksin. yapamıyorsan da lak lak etmeyeceksin, kafa ütülemeyeceksin.