şükela:  tümü | bugün
626 entry daha
  • (bkz: after life)
    (bkz: behzat ç.)
  • cennet mahallesi.

şimdi diziye saçma vs diye atlayanlar oluyor onları hiç siklemeden bana hitap eden replikleri bırakıyorum;

*yunus işlemediği bir suçtan yanlış anlaşılma sebebiyle sorgulanıyor*
    komiser: adam öldürdüğün söyleniyor
    yunus: ben karıncayla polemiğe bile giremem komiserim, ne adam öldürmesi?

*muharrem'in kahvesinde çay servisi yapan eleman muharrem'in üstüne çay döküyor*
    muharrem: ne yaptın be şey yandı
    rıza-rüstem ikilisi: ne yandı abi?
    muharrem: şey yandı olm şey işte
    rıza: aman be muharrem abi dert ettiğin şeye bak, zaten bir işe yaramıyor ki
    rüstem: iki haftadır gerdeğe girememişsin, hakkatten de işe yaramıyor be abi

*sultan'a zengin koca bulmak için çöpçatan hanife yine pembe'nin evine geliyor*
    hanife: zengin bir kısmet var pembe
    pembe: ben bu servet düşmanı sultan'dan ümidi kestim hanife, sen bana ayarla onu
    hanife: iyi de, adam evlenmemiş arıyor be pembe
    pembe: zaten ben de yıllardır rahibe hayatı yaşıyorum

*yunus ve pembe ikinci şans isimli izdivaç programına katılıyorlar, pembe nejdet isimli bir adama yanaşıyor*
    pembe: 06 nejdetcim (06 adamın yarışmacı numarası) süt mü içersin, ben de muz yerim (muz yiyerek koltuğa oturuyor, pijamasını yukarı çekerek) lan şansa bak ben de en seksi iç çamaşırlarımı giydim

*tam sahneye çıkmadan önce fatoş rahatsızlanıyor ve yerine menekşe sahneye çıkıyor, seyirciler laf atınca kavga çıkıyor, çıkışta tüm ekip rüstem'in minibüsüyle eve dönüyor*
    yunus: bu gece müşteri çok terbiyesizdi, hep onlar yüzünden çıktı kavga
    pembe: gariban müşteri ne yapsın, hayatlarında ilk defa dansöz elbisesi giymiş bir balina gördüler, e adamlar haliyle şok oldular
    menekşe: doğru konuş alırım seni ayağımın altına ha
    pembe: sen yat kalk hayvanseverlere dua et, onlardan korkmasam çoktan öldürmüştüm seni

bu bölümleri "daha sonra izle" listesinde tutup moralim bozuldukça direk güldüğüm sahneden açıyorum, antidepresan gibi bir şey djsks
  • (bkz: gossip girl)

30 yaşında erkek olarak içimdeki ergen kızı atamıyorum.
  • (bkz: californication)
    (bkz: shameless)
    (bkz: south park)

valla şu ana kadar çoğunlukla film izlemiş olduğum için aşırı bir geniş yelpazem yok ama ona rağmen bu üç dizide oldukça espri, mizah tarzımı yansıtıyor diye düşünüyorum.
  • tabi ki
    (bkz: seinfeld) bir de işin garip tarafı; ‘gurbet elde türk’e rastlamak‘ gibi seinfeld izleyen/seven insan bulmak. bulunca kanın kaynıyor.
  • (bkz: the office)
    (bkz: trailer park boys)
    (bkz: peep show)
    henüz izlemedim ama duyduğum kadarıyla yüzde 99
    (bkz: it's always sunny in philadelphia)
  • flight of the conchords ‘da kendimi bulmuştum. jemaine ve bret gibi badilerim olsa hayat çok keyifli olurdu.
  • coupling
    spaced
    scrubs
    b99
    leyla ile mecnun
    monty phyton’s flying circus

absürt komediden gittikçe kara komediye kayıyorum ama son zamanlarda.
312 entry daha