• ben 9 yaşındayken, ailecek paris'e gitmiştik. dolayısıyla fransa.
  • ispanya
  • (bkz: makedonya) ya da güncel ismi ile (bkz: kuzey makedonya)
  • ne güzel ülkeler yazılmış. ilk gittiğim ülke iran. daha sonra mısır. diğerlerini saymıyorum. şansıma sokayım.

edit: gelen mesajlar 3'e ayrılıyor.
    1- hak veren mesajlar.
    2- iran ve mısır hakkında bilgi isteyenler.
    3- "iran edebiyatından haberin var mı yeaah" diyenler. ilk 2 grubu geçiyorum ama 3. gruptakiler çok salaksınız. ben iran edebiyatına laf mı söylemişim? bu 2 ülkeye de iş sebebiyle gittim ve gezme fırsatım olmadı maalesef. elbette güzel yerleri vardır. misal mısıra 2 sefer gittim ama gize'yi, keops'u göremedim. mısır'ı ayrı tutuyorum, iskenderiye çok güzel bir şehirdi. müthiş balıklar yedim. iran'da ise sadece tahran'ı gördüm. tam bir keşmekeş hakim şehirde, trafik rezalet, beyaz çoraplı polislerin ortalıkta leş gibi üniformalarla dolaştığı pis bir şehir. şimdi iran edebiyatı diyenlere geliyorum. duyanda sanki o edebiyatçılar, şairler sokakta dolaşıyor, parkta seni kucağına oturtup şiir okuyor sanacak. ulan ben şehirden bahsediyorum, aklımda görmek istediğim mesela prag gibi viyana gibi lucerne gibi budapeşte gibi şehirler var, tahran yerine onları tercih ederdim. keşke iran'ı rahat rahat gezebilseydim severdim ama imkanım yoktu ve sevmedim, sevemedim. sen git sev banane.
  • (bkz: suriye)

edit: ne var arkadaşlar gerçek mi diye sorup durmayın herkes ailecek paris’e, prag’a gidecek değil ya biz de ailecek suriye’ye gitmiştik.
  • yunanistan sınırından girdim hiç bir şey anlamadım.
  • tabi ki almanya .
  • önce amerika ile başladım ingiltere ile devam ettim. toplamda 40 ülke şu an itibari ile.
  • kktc
  • kuzey ışıkları için norveç’e gitmiştim. kuzey ışığını görebilmek için 3 gün arabayla dolaşmamız sonucu en son gün görebildik bunu da burada ilk ülkeyi belirtirken aklıma geldi diye yazmış olayım :)
3225 entry daha
hesabın var mı? giriş yap