şükela:  tümü | bugün
  • deniz gezmiş... hem de dün gece. asılırken.
  • dün gece rüyamda narnia'daydım lan. hogwarts'da falan kendimi çok görmüştüm ama narnia bir ilk.
  • (bkz: #58175152)
  • sıçmadan uyumuştum (arkadaş gelmişti eve çekyatta o vardı), sabaha kadar uyurken altıma sıçtığımı gördüm.
    daha da rahatlamadan uyumam...
  • sabah uyandığım rüyadır. artık nasıl bir bilinçaltı ise, amerika'ya gidiyorum arabayla. washington sokaklarında 16 plakalı araba ile geziyorum. oturduğum sokak türklerin olduğu bir yer. 16 plakayı gören geliyor. evin cephesinde vodafone arena diye bir stad var. beşiktaş orada kamp yapıyor. kartal yuvası mağazası var. quaresma falan var rüyada. rüya gibi rüya. ucundan tutacak hiç bir şey yok. rüya dediğin böyle olur.
  • tuhaf olandır.

sabaha karşı yatıp gün ortasına kadar uyuyunca rüyalar da hızlı, çeşitli, karmaşık bir hal alıyor bende. ünlüleri rüyamda görme huyum yoktur, ama bu kez ikisini, hem de kendileri hiç gündemde değilken gördüm.

iş yerinden bir arkadaşımla birlikte yolda ayşen gruda'ya rastladık ilkinde. çok yaşlanmıştı ama bir o kadar sevgi doluydu. sarmaş dolaş fotoğraf çektirdik.

ikincisinde ana cadde kenarında ambulans sesi duyup ne oluyor diye bakınırken müjde ar' ı gördüm. bir kaza olmuştu ama o sağlıklı fakat panik içindeydi. ifade vermesi gerekiyordu sanırım. hastane yakınlarda diye kadına yardımcı oldum ama kendimizi iş yerimde bulduk.

dediğim gibi bir gecede iki yeşilçam ünlüsü... enteresan.
  • her zaman gittiğim kahvecide kahve içmek
  • gayet sevdiğim bir kız arkadaşımın başını dizim üzerine koyduğunu gördüğüm keyifli bir rüyaydı. ancak rüyanın gidişi gidiş değildi onu söyleyeyim, uyandığım iyi oldu. gayet güzel bir arkadaşlığımız var şimdi durduk yere heyecana gerek yok.
  • ilginç ve bir o kadar da 'acaba?' düşüncesini akla getirmiş rüyadır. rüya bu ya, güya karşılaştığım kişilerin aurasını görür hale gelmişim. hele bir tanesi muhteşemdi. kim olduğunu bilmediğim bir kadın sağından ve solundan sanki parantez içine alınmışçasına oval bir auraya sahipti başının tepesinden, diz hizasına kadar neredeyse ve pembe-mor-kırmızı renkler hakimdi, üstelik kendisine de söylüyordum aurasını gördüğümü, çok güzel bir görüntü olduğunu. inanılmaz.
  • korkunç bir rüyaydı, cidden korkunç ama korkuyu çok severim ve rüyadan çok haz aldım. korkunç olduğunu baştan belirtmiş olayım okumaya niyetlenip etkilenecek olan varsa burada terk edebilir sayfayı.

voodoo bebeği gibi bir şey. lanetli, nereye gitsem peşime geliyor. bırakmıyor hiç peşimi. bense korkmuyorum, aldırış etmiyorum, aldırış edersem ona cesaret veririm daha fazla yapışır diyorum ama nereye gidersem gideyim benimle. pis pis bakıyor, kapı ardından, sokak köşesinden her yerde benimle. bilirsiniz rüyada zaman, mekan, şartlar, objeler anlık değişebilir bir kurgu bütünlüğü yoktur, o yüzden sık sık değişiyor mekanlar. derken artık bunalıyorum bunu öldürmek istiyorum. içime sıkıntı veriyor ciddi anlamda.

neyse tam hatırlamıyorum ama bunu bir şekilde öldürüyorum sonra, boyu 50 santim bir şey var ya da yok hatta 30 santim falan her neyse öldürüyorum bunu kan içinde kalıyor, kefen gibi bir şeyin içine sarıyorum, başta kefen bembeyaz ama sonra kanlanmaya başlıyor kefen de ve ben elimde taşırken o kanın sıcaklığını hissediyorum. kavanoz gibi bir şeyin içine koyuyorum onu. niyetim bir yere atmak, korkmuyorum da rüya bitmesin diye o heyecanı son ana kadar yaşamak istiyorum. sonra başka odaya gitmiştim döndüğümde kavanozun içinde yoktu, kefenden çıkmış ve kefenin üzerine dikdörtgen şeklinde siyah plastik çerçeveli bir ayna bırakmış. dedim aklınca mesaj veriyor, neyini ciddiye alacağım bunun. falan filan sonra rüyamda elimi yıkıyorum ve birden bir otobüse ışınlanıyorum, birine saldırmışım, rüyada öldürdüğüm şey otobüste zarar verdiğim birine dönüşmüş, işte insanlar beni tenkit ediyor ne yaptın niye yaptın sakin ol gibisinden. çok saçma ama oldukça keyif aldığım bir rüyaydı. imdb 9.2