şükela:  tümü | bugün
  • size anlatayım arkadaşlar bir gün rüyamda televizyon izliyordum.birden televizyonun içine girdim.ondan sonracığıma televizyonda da at misali kızlar vardı.bir tanesi yanıma geldi ve beni çarptı.başladım çakmaya çaktıkça büyümeye başladı.büyüdü büyüdü sonunda dev gibi oldu amk ondan sonra patladı.sonrada kan ter içinde uyanmışım.tabi kamyonda devrilmiş ondan sonra,bu da böyle salakca bir anımdır.
  • friedrich wilhelm nietzsche bana ders anlatıyordu. hem de latince. mimiklerini öyle ustaca sergiliyordu ki, yaptığım şey önümdeki sıraya ellerimi koyup onu dinlemek oldu.
  • yaşar kemal ile bir tiyatro sahnesinde karşılıklı sohbet ediyorduk ve bizi izleyen kişiler de not alıyorlardı.*
  • bir rüyamda çakmaktım ve beğenmediğim şeylere yanmıyordum. ateş yakılan her şey genelde güzel olduğu için bu seçiciliği neden kendime hak görme zahmetine giriştim bilmiyorum ama hayatımda gördüğüm en garip rüyaydı. aynı zamanda kendi bedenimi de kontrol ettiğim için kendime kızdığım bir konuda kahküllerimi yakmıştım mesela. güncel hayatta kendime kızmışsam demek rüyalarıma raks etmiş o vakitler.
  • arada tekrarlananı vardır.

uzunca bir süre, belli aralıklarla bir avm gördüm. içindeyim. sevdiğim mağazalar var içinde. sakin, tenha, kendine münhasır bir yer.
    zihnim mi uydurdu böyle bir yer var mıydı halâ ayırdında değilim.
    ama diyebilirim ki 5 yıl filan ara ara gördüm burayı.
  • 2007 senesinde hz.muhammed'i rüyamda görmüştüm. saygıdan veya korkudan olsa gerek yüzüne bakamıyordum tabi. bir kale kuşatmıştık. sağımda hz. muhammed, solunda hz. ali ve ortalarında ben. kalenin önünde duruyorduk ve kale kumandanı bize bu kaleyi alamayacağımızı, içeriye girdiğimiz an öldürüleceğimizi söylüyor, bizi korkutmaya çalışıyordu. yerde kale direği ebatlarında bir mızrak vardı ve kaldırmak için hamle yaptığımda gücüm yetmediği için kaldıramamıştım. ardından hz. muhammed sağ omzuma dokundu ve yeniden denememi söyledi. bu sefer kaldırmakla kalmadım ve kale kumandanına fırlatacak gücede sahip olmuştum. kale kumandanı fırlattığım mızrakla öldü. içerideki kaosun sesleri dışarıya kadar geliyordu ve kapıları kırarak içeriye girdik. meğersem bizi kuşatmışlar ve kapıdan içeri girer girmez arkamızdan yüzlerce kişi bizi öldürmeye geliyordu. hz. muhammed ve hz. ali'yi önüme taktım ve ben arkayı korumakla meşgul oluyordum. belimde zülfikar şeklinde bıçaklar vardı. belki onlarca. arkamdan gelenlere fırlattıkça tek seferde 10 veya 15 kişiyi birden yararak gidiyordu bıçaklar. ardından alarmın sesiyle uyandım.
    askerden yeni geldiğim ve o zaman ki sevgilimin benden alevi olduğum için ayrıldığı zamanlardı. belki her şey düzelecek diye bir mesajdı. belki hiçbir anlamı yoktu. bilmiyorum. ama haftalarca etkisinde kalmıştım.