şükela:  tümü | bugün
 • çok saçma bulduğum olaydır.
  gerekse seçimler olsun gerekse muharrem incenin neden oy alamadığı ya da partisi için sürülen fikirler olsun...
  arkadaşlar 80'lerde değiliz sağ sol kavramı yok halkın içinde hadi %5lik bir kesim olsun.siz hiç sayın erdoğan ya da sayın inceye sağcı ya da solcu diye oy vermeyen gördünüz mü halktan? ya da seçimlerinde hiç bu sağcıdır bu solcudur bahsi geçti mi? hayır.ekonomi modelleri açıklanırken bile sağ sol kavramı yoktu.bu nedenle sağ parti sol parti kavramı günümüzde çok yok sadece sosyal demokrat,liberal sosyalizmi geçen daha da sola kayan partilerde bu vardır.(bkz: tkp)(bkz: vatan partisi)
  bir kanıt daha iyi partinin akp'den o kadar da fazla oy çalamamasıdır.
  lütfen kendiniz gibi düşünmeyin bende sağ sol kavramları çok şey ifade eder fakat günümüz halkında sadece 80'lerin modasından ve öcüsünden ibarettir.
 • türkiye’de sol ne kadar sol, sağ ne kadar sağ tartışırız da seçim öncesi ve seçim sonrasında aynı insanlar iki farklı yorum yaptı

  seçim öncesinde “sağ sol mı kaldı, hangi çağda yaşıyoruz” modu hakimdi.

  seçim sonrasındaysa “sağcılar x’tir, solcular y’dir” muhabbeti dönmeye başladı.

  “bu sağcılar/solcular zaten hep böyledir” diyorsan sağ sol kalmıştır
 • anlamsiz olandir ama kafa büyük zeka kucukse yapilacak fazla bi sey yoktur. bunlar hep aidiyet hissi, hatta gereksinimidir ve kisi caresizdir. o cimbomludur, cimbom en asil duygularin takimidir onun icin. kara kartaldir veya, siyah-beyaz gorur dunyayi, renklere yer yoktur hayatinda. siyasi cizgisi bellidir. deniz'i astilar, golgesinde mangal yaptilar der. belirgin kaliplari vardir. sagciysa orospu cocugudur. genelde sozlukte boyledir ama, reelde hukum suren sudur ve kurtulusun nerdeyse imkani yoktur. olsundur, onun iyi parti gibi bi bahanesi daha vardir, artik akp'yle bas edemeyip iyi partiye sallamanin moda oldugu, aslinda tavani seyrederek elele tutusup aglamamiz gereken gunlerdeyiz.

  "ne sagciyiz ne solcu, hulocuyuz hulocu. huloggggg."

  haydi hayirli traslar.