şükela:  tümü | bugün
  • bir kampanya. genç kardeşlerimizin yapmak isteyip ulaşamadığı hayallerini gerçekleştiriyoruz. maddi manevi elimden geleni yapacağım olay.

ya tabii bir ciddiyet olmalı. zengin olmak istiyorum diyen yazara bir ateist olarak dua edebilirim. ancak diyelim ki bir genç sinemacı nuri bilge ceylan ile tanışmak sohbet etmek istiyorsa ben yardımcı olabilirim.

diyelim ki mardinde yaşayan 12 yaşındaki bir kız istanbulu gezmek istiyorsa bir yazar yardımcı olur sanırım. yapabildiğimiz kadar.

şimdi bu başlığa herkes hayalini yazıyor. yardım edebilecek biri varsa ona zaten ulaşır. ancak her ay bu başlıkta en çok fav alan yazara hepimiz yükleniyoruz ve hayali için elimizden geleni yapıyoruz. elimizden bir şey gelmiyorsa bile gerekirse twitte tt yaparız.

lan bunu ekşide yazsam ne ayar yerdim ama üç beş kişinin hayalini gerçekleştirebilirdim. neyse ilk ben başlıyorum.

hayalim game of thrones dizi çekiminde bulunmak.

not: çaylaklar sizde twitten ulaşın. profilde twit adresi var.

edit: seviyorum lan burayı. bir yazar diğerinin hayalini gerçekleştirmiş. ne mutlu bana vesile oldum. özelden mesajla teşekkür aldım. darısı başımıza.

edit2: vay arkadaş bu sözlük nasıl bir yer game of thrones setinden biriyle tanıştırıldım.

ayrıca mesaj yazıp hayallerini anlatan arkadaşlar ya ben herkesin hayalini nasıl gerçekleştireyim. evlenmek isteyen bile bana mesaj yazımış.

edit3: şu arkadaşa biri yardım edebilirse çok sevinirim.
    https://twitter.com/…nsan/status/882499967016996864

son edit: binlerce mesaj geldi. çoğuna cevap veremedim. gece cevap vermeye çalışacağım. cevap veremediğim kişilerden şimdiden özür dilerim.

mesajlardan anladığım bir çok yazarın hayalini gerçek yaptınız. seviyorum lan sizi ekşici piçler diyeceğim olmayacak, ekşi yazarları büyüksünüz.

çaylak arkadaşlardan tepki var. şunların hayallerine de bi el atalım.

https://twitter.com/…eses/status/882368700128612352

edit. tüm mesajlara cevap vermek imkansızlaştı. toplu cevap.

• işte sözlük'te kayda değer bir kampanya! şimdi birileri çıkacak, açıkça yazmasa bile içten içe "bırakın yeah böyle fantezileri" diyecek. demeyin! yakın zamanda türkiye'de hayal kurmayla ilgili bir araştırma vardı. türkiye'de insanlar hayal kurmuyor. en büyük hayalleri kpss'yi kazanıp memur olmak ya da evlenmek, emekli olmak, sonra da ölmek. beyaz yakalılarda ege'de bir sahil kasabasına yerleşmek. kim milyoner olmak ister'de bile en büyük hayal "dünya turuna çıkmak". ötesi yok. ama gençlerde ve öğrencilerde hayal kurma oranı daha yüksek. insanların her şeyi vasata çeken bu çarkın içinde ezilmesine izin vermeyelim. öyle "ya, nasıl olacak ki? olmaz o iş böyle" falan da demeyin. biraz hayalperest olun kuzum, insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yardım edelim. belki biri romanını yayımlatmak istiyordur, bir diğeri film çekmek istiyordur, bir başkası okuma olanağı bulamamıştır vb... parasal destekten söz etmiyorum. zaten istismarcılar kendilerini belli eder, şunun şurasında sözlük'te birbirimizi biliriz hepinizin ne külyutmaz çakal tipler olduğu malum. yazın oğlum/kızım siz de hayallerinizi, çekinmeyin.

edit: hayallerinin gerçekleştirilmesine yardım edilmesini isteyenler, bir alttaki entry'ye bakınız.
  • harika bir kampanyadır. entry, üst sıralarda olduğu için bir işe yarasın diyorum. bu nedenle gerçekten kayda değer bir hayaliniz varsa eğer, mesaj yolu ile bana ulaştığınız taktirde burada paylaşacağım. sözlük dışı iletişim için ise; instagram

`son edit:` /// --- paydos arkadaşlar, doğum günümde sizler için elimden geleni yaptım ama çok fazla gelen mesaj var, yoğunluğum nedeniyle okuyamıyorum bile, sevgiyle kalın. --- \\\

* mesaj atanlar; ne kadar güzel ve kibar insanlarsınız. keşke vaktim olsa da tek tek her mesajı okuyup burada paylaşabilsem ama ne yazık ki bu imkansız gibi bir şey. okuyabildiklerim arasından akla yatkın olanları ve kendi başıma halledemeyeceklerimi vaktim oldukça burada paylaşıyorum.
    * ne kadar önemli olduğunu anlıyorum ama bu başlığı iş ilanları ile doldurmayalım istiyorum, o yüzden daha fazla iş hayali paylaşmayacağım, lütfen yazmayın, anlayışınız için teşekkürler.
    * bir de hayalleri gerçekleştirenler benimle iletişime geçebilirlerse, eski hayalleri yenileriyle değiştirebilirim.

---otobüs bileti---

- sevdiğine kavuşmak isteyen ama maddi durumu iyi olmayan bir öğrencimiz var. izmir'den niğde'ye gitmek istiyor. hayali bir otobüs bileti, yalnızca 80 tl, çoğumuz için para değil. ben bugün hayallere yeterince maddi destekte bulundum, birinizden bu dostumuza yardım etmesini bekliyorum. ( instagram: abdulhakimozturk )

---şiir kitabı---

- "kelamtıraş" hesabına sahip arkadaşımız, bir şiir sevdalısı ve şiir kitabı çıkarmak istiyor. kendisine şiir kitabı için yardımcı olamasak bile, en azından şiir severlerin instagram sayfasını takip etmesi ve ona görüşlerini bildirmesi kendisinin hayali. bu hayal pekte zor değil, haydi şiir severleri hemen buraya alalım.

---rally pilotu---

- süper bir hayal daha. bir dostumuz arabalara hayran. bir rally pilotu ile tanışmak ve mümkünse bir deneme sürüşü yapmak istiyor. ümit erdem'e defalarca ulaşmaya çalışmış ama ulaşamamış. var mı bir rally pilotu tanıdığı olan, hadi be sözlük, güzel hayaller bunlar. ( instagram: kampanyaeksi )

---new york seyahat arkadaşı---

- orhan bey'in hayali new york'u görmek. kendisinin imkanı var, bir çok insan gibi yalnız başına gitmekten çekiniyor. kendisi gibi biri ile gitmek gibi bir hayali var. biliyorum aranızda amerika'da yaşayan bir sürü yazar var. yok mu new york'ta vaktini orhan bey'e ayırabilecek ona güzel bir gün geçirtecek, taktik/tavsiye verecek birileri? bunu da yapamıyorsak yazıklar olsun bize. (orhykib07@gmail.com)

---stüdyo kaydı---

- emin 18 yaşında, müzik konusunda oldukça yetenekli. herhangi bir enstrümanı eline aldığında biraz çalıştıktan sonra kullanabiliyor. 15-20 kişilik konserler veriyor. hayali profesyonel bir kayıt yapmak fakat yeterli bütçesi yok. istanbul çevresi tercihi. kendi besteleri veya cover olabilir. (instagram: emin.ulker )

---`kıbrısta iş aranıyor - japonya ile ilgili destek verilebilir`---

- güzel bir dostumuz babası için kıbrıs'ta iş hayali kuruyor. ablası tüm aileyi sırtlıyor. kıbrıs'ta eleman arayan varsa lütfen iletişime geçsin. kendisi ise şuanda japonya'da. japonya ile ilgili her konuda yardımcı olmaya çalışabilir. ( instagram: pinkyraisa )

---atkı koleksiyonu---

- bir arkadaşımızın atkı koleksiyonu var ve eksiklerinden bir tanesi orjinal boca juniors atkısı. yok mu o taraflarda yaşayan, elden kargolayacak güzel bir insan? (iletişim instagram: yigitguzel)

---ünlülerle tanışma hayali olanlar---

- sıla ile tanışma hayaline sahip olan bir dostumuz var. ( ismailcelik8 )
    - tarkan ve/veya cem yılmaz ile tanışmak isteyen bir dostumuz. ( hbegec )

---medya dünyasından birileri yok mu?---

- radyo televizyon mezunu bir kardeşimiz tv8'de çalışabilmek ve/veya acun'a ulaşmak istiyor. sektörle ilgili diğer tekliflere de açığız.
    (instagram kullanıcı adı: msa.cbn)

- bir radyo televizyon mezunu arkadaşımız daha tv8'de çalışabilmek ve/veya acun medyaya ulaşmak istiyor. hayali ise tv8'de bir program yapmak. (instagram kullanıcı adı: benomeryr)

- radyo, tv ve sinema mezunu, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk sertifikası olan bir arkadaşımız bir haber kanalında yada ilgili departmanda muhabir olmayı hayal ediyor. ( enveryetismiss@gmail.com )
  • çok iyi niyetli, zarif bir zihniyetin ürünü ve desteklediğim kampanya.

biraz düşündüm, birçok hayalim var ama bir taraflarımı sıksam sanırım gerçekleştirebileceğim şeyler birçoğu.

birinin hayalini gerçekleştirme konusunda da elimden geleni yaparım.
  • yaşayan en değerli şairlerden olan ismet özel'le tanışmak sanırım hayalim.

gören bilen çıksa da üstattan ithaflı bir kitabım ve sohbetim olsa falan, hayaller.
  • avrupada / amerikada / kanadada yaşayıp çalışmak istiyorum.

ileri derece fransızca ve ingilizcem var. param yok.
  • toplumun bir kısmına beyin nakli gerceklestirmek istiyorum.
  • kamp yapmak istiyorum ben. 3-5 kişi toplanıp kamp yapalım. ege/akdeniz koyları ya da istanbul yakınları uyar.
  • en büyük hayalim teknik direktör olup, saha kenarından futbolcularıma "kanatlardan" diye bağırmaktır.
  • geneli para istiyor sbdbsjs sözlük değil metrobüs girişi.