şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük yazarlarının hayattan zevk alıp, almadıklarını; alıyorlarsa sebeplerini duymak istediğimiz başlık.

mesela hayattan zevk alıyorsanız bunun sebepleri nedir? istediğiniz işte mi çalışıyorsunuz? hedeflediğiniz okulda mı okuyorsunuz? maaşınız mı dolgun? sevdiğiniz biri sizi de mi seviyor? bunlar hayattan zevk almak için yeterli mi?
  • (bkz: merak)

dur bir bakayım neler olacak düşüncesi. bu sırada öğrenilenler yanıma kalır, en kötü ölürüm ne olacak diye düşünmek.

diğer her şey; aşk, iş, para vs. değişken.
  • sağlıklı aldigimiz her nefes, atabildigimiz her adim, goren gozumuz, duyan kulagimiz hepsi birer nimet...
    o yuzden hayatin her saniyesinden zevk almali, tadini cikartmali...
  • eninde sonunda ölecek olmanın verdiği rahatlık tam bir zevk sebebi.
  • müzik ve kadınlar. ha bir de soğuk duş.
  • nefes alıyorum lan daha ne olsun.

buna salağa bak diyen olacaktır. milletin neleri var ne kadar basit ne kadar sığ diyen.

akciğer hastasıyım 27 yıldır. 2 ablam bu yüzden öldü ,sayısız arkadaşım bu yüzden öldü , sayısız tanımadığım el kadar bebeler gencecik insanlar bu yüzden öldü. tedavisi yok ,kesin çözümü yok bla bla bla..

dramatizasyonu geride bırakırsak bir gün birkaç dakikalığına sadece pipet kullanarak nefes alıp vermeyi deneyin. öylesine dar bir şeyin dünyayla bağlantınız olduğunu düşünün. o zaman rahatça nefes alabilmenin ne denli kutsal bir şey olduğunu anlarsınız.

odamda oksijen konsantratörü ve oksijen tüpü var.şehir dışında bir yere gideceksem ve dışarıda yaşayacaksam hastaneyi bilmem lazım. bi ton ilacım var sürekli almam gereken. ama yine de o zevki yaşıyorum. çünkü o ilk sırada saydığım var olanları sadece ihtiyaç duyduğumda kullanıyorum onlara bağlı değilim dahası onları alabilecek imkanım var. çok şükür...

demem o ki asıl mesele hayattan zevk almaksa en temele bakacaksın.
  • anadolu üniversitesi kütüphanesi. hayatımın geri kalanını burada yaşayabilirim.

keşke kitapları yiyebilsek.
  • tek bir sebep var benim için (bkz: oğlum)
  • kafamda herhangi bir soru işareti olmaması ve yarın bomboş bir güne uyanmak...
  • yok öyle bir sebep diye başlayıp bitirecektim ama 1 saniye sonra her zaman bir sebep olabileceği geldi aklima. her zaman vardir...