• kafama kalaşnikof mermisi yemiştim. türkücüyüm, mekandan çıkıyordum.
  • + sen hiç kanser oldun mu abidin?
    - yok abi allah göstermesin.
    + göstermesin tabi de o zaman ağrı mağrı hissetmemişsin sen
    - öle deme abi benim dişimi çektiler, parmağıma taş düştü, pipimin/kukumun etrafındaki kılları çektiler, kolum kırıldı götüme girdi, yeminle çok acıdı.
    + morfini bilir misin abidin?
    - bilirim abi.
    + işte kanser ağrısını morfin geçiremiyor.
  • fermuarlı kot giymiş erkek nesil; anlamıştır gerekli acı eşigini. tarifi mümkün olmayan kısa ama şiddetli bir deneyimdir.
  • böbrek taşı ağrısı çekerken
    kanal tedavisi için dişçi koltuğuna oturmuştum.

sorusu olan?
  • ağrının her türlüsü kötüdür de,

hayatımda iki kere böbrek taşı döktüm. ilki lisedeydi, artık o zamanın enerjisiyle filan atlaşmıştım bir şekilde. ikincisi ilkinden yıllar sonra iş yerinde yemek yerken başıma geldi. inceden başladı ama anında anladım taş ağrısı olduğunu. 5 ile 10 dakika arasında top yapar. yemeği bırakıp apar topar taksiyle hastaneye. takside kıvranma anları. acile girdim taş ağrım var dedim. tomografi mi ultrason mu her neyse, ondan çekmeden tedavi uygulayamayız diyorlar. o ultrasona girene kadar, çıkana kadar ne çektim kimse bilmez. ahlaya sızlaya. doktor geldi sonra, taş varmış diyor. yatakta kıvranıyorum. sanki biri böbreğime bıçağı sokmuş, orada bırakmış. daha net bir tarifi olamaz. ağrıdan kusuyorum ulan, yarım bıraktığım yemeği çıkarıyorum. kafamı duvara vurayım bayılayım diyorum. neyse, hemşire çaktı iğneyi. geçmedi. geçmedi diyorum, kadın narkotiklere karşı bağışıklığınız var mı diyor. öyle bir ağrı işte. sonradan iki iğne daha yiyorum peş peşe. anca diniyor. ağrı kesicilerden çift görüyorum. ama geçiyor. biri o hayali bıçağı soktuğu hızda geri çekiyor sanki.

aslında bunun en iyi tarifini kuzen yapmıştı. araba kullanırken yakalanıyor ve en yakın eczaneye atıyor kendini. eczaneye girdiğinde dediği ilk şey, bir yer gösterin oraya bayılayım.
  • öyle böyle bir acı değildir.

hatırlayabildiğim kadarıyla orta kulak iltihabı, menenjit iken kemik iliği aldırma, çene çıkması, aşırı basınçtan dalak patlaması, motosiklet ve dahi sayısız trafik kazası, kırılan dişin sinirine dokunmak, kaburga kırığı, sayısız çarpma, düşme vs. bunların hiçbiri değil, çok çok büyük bir acıdır.

yer mardin, mevsim kış, her yer kar ve buz. şafak 90 falan beş yedi nöbetine gideceğim. en üst devreyiz tabi rahatız. içlikle yatıyorum zaten uyandım pantolonumu parkamı giydim tuvalete gittim. askerlik yapanlar bilir parkanın fermuarı hem alttan hem üstten açılır. hava zaten buz gibi, dalga hoşaf gibi olmuş. yarı uykulu işerken falan çekeceğim pantolonu, indireceğim parkanın fermuarını. derken o anda aklımdan lan bir sıkışsa hahahaha falan derken parkanın fermuarını indirmemle birlikte (ki zor açılıp kapandığından şiddet uygularsın) benim gözlerim falan karardı. ya sikin yarısı fermuarın içinde yarısı dışarıda görünüyor. koğuş uyuyor bağıramıyorum kimse de yok. yeni sünnetli çocuk gibi parkayı önde tutuyorum ama ne fayda onu tuttukça sik de esniyor. dayanamadım bastım feryadı herkes uyandı tabi bütün koğuş artı komutan hepsi önümde eğilmiş fermuarı açıp parkadan kurtarmaya çalışıyor. düşün önümde kırk tane adam eğilmiş benim dalgaya bakıyor. dokundukça koparıyorum yaygarayı. en sonunda iki kişi beni tuttu, iki kişi parkayı gerdi de makas getirip kestiler fermuar boşandı öyle kurtardık. üç gün de öyle mosmor gezdim doğru dürüst işeyemedim bile amk. işte o olayda gerçek acı nedir onu anladım. sanırım artık boğazımdan aşağı siyanür dökseler bana mısın demem.
  • (bkz: anal fissür)

şu naciz bedende g.tünden kıymetli hiç bir yerin olmadığını anlamanı sağlayan, acıların nirvanası
  • sistit ağrısı. dikenli tel işedim yeminle.
  • 30 yaşıma geldiğim halde,
    şu anda kadar hiçbir yerim kırılmadı;
    hiçbir yerim kesilmedi, derim filan yüzülmedi, en fazla kedi tırmalıyor ya da ben mutfakta elimi hafif kesiyorum;
    canlı canlı ameliyat edilmedim, hatta narkozlu bile bir küçükken bademciklerim alınmıştı;
    dişçi tecrübelerim hep acısız geçti;
    küçükken kafama vuran bir kardeşim bile olmadı;
    doğum yapmadım, taş düşürmedim, yanmadım.
    nedir diye düşününce regl sancım var, yumurtalık kisti filan patlattım ama sizce de fazlasıyla iyi değil mi?

buraları okuyunca aklım çıktı. ne acısız dertsiz tasasız bir 30 yıl olmuş, inşallah bir sonraki 30 yılım için de bunu diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap