• iki ön dişimin damaktan kırıldığı an!
  • bacağımı yukarıdan aşağıya kadar yakmıştım. tüm derim soyulmuştu. korkunç bir acı, aylar süren iyileşme süreci ile zirveyi buna veriyorum.
  • iki ay önce kapalı böbrek taşı ameliyatı oldum. bu ameliyat sırasında çükten giriyolar lazerle taşı alıyolar falan filan ama kalan taşlar kumlar aksın diye double j diye bir stent takıyolar böbrekten mesaneye kadar sanırsam. heh işte o stentin çıkması özel hastanelerde 2500 lira falandı galiba bayıltıolar (ameliyat fiyatı da artı olarak 10-15 bin lira) alıyolar zımbırtıyı, biz tabi ki devlet hastanesinde yaptırınca 5 dakika dişini sık dediler, herkesinki bu şekilde oluyo bayıltamayız dediler..

alt kısmı soyunup değişik bi sandalyeye oturdum çükün ucundan iğne yaptılar ölüyorum sandım ama o birşey değilmiş. sonra bu kısım biraz acıyacak deyip stenti çekti doktor yaşadığım 30 yılı aşkın sürede böyle çok acı çekmemiştim, tişörtüm sırılsıklam oldu gözlerim yaşlı donu topladım sonrasında hastane tuvaletinde tam 1 saat kaldım ağlaya ağlaya kıpkırmızı kan işedim o kadar yanıyorduki donumu çekemedim bile (hava alınca azıcık rahatlıyo)

bu arada kimseyi korkutmak istemem gidin doktora ameliyat olun, böbrek ağrısından kurtulun.
  • sanırım yaşadığım en kötü ağrı neredeyse 20 gün geçmeyen ve hiç durmayan mide ağrısı. evet abartmıyorum hiç durmamıştı. kendimi çok çaresiz hissettiğim zamandı. doktorun verdiği ilaç uyurken alıyordum ve 3 saat bitince etkisi geçiyordu. 15 gün ağır antibiyotikten sonra geçti ama o 20 gün azap gibi hayatımın en kötü anlarıydı.
  • hemoroid ve anal fissür'ü aynı anda yaşamıştım.
    insan zıçmaktan korkar mı yaw. ne böyle acı ne böyle korku yaşamadım daha önce.
  • diş teli varken diş hekiminin uyarısına rağmen boks yapmaya devam etmiştim.sonra bizim abdullah abi gel sparring yapalım dedi bende yarınlar yokmuşcasına olur dedim ve mideye gelen sol direk ardından çeneye gelen sağ kroşe ile bolca kan gördüm çünkü yanağımın sol tarafında yanak etim tele geçmişti bir hafta yemeden içmeden kesildim.o yumruğu yediğimde hissettiğim acı benim için zirvededir,zirveden ineceğini de düşünmüyorum.
  • mide kanaması geçirmek.
    yetmiyormuş gibi endoskopinin ortasında uyanmak.
    bunun da üstüne burnumdan mideme kadar hortum sokmaları ve yaklaşık bir hafta öyle yaşamak.
  • ufakken komşunun kiraz ağacına dalardık. ibnenin biri ağaca dalan vaar diye bağırmıştı bir gün. bahçenin sahibi o dönemin en korkulan ihtiyarlarındandı. tereddüt etmeden kaçmaya başlamıştık. çünkü şakası yoktu çükümüzü bile kesebilirdi. çükü kurtarmak adına demir kapının üzerinden tam atlarken pantolonumun paçası korkuluklara takılmıştı ve paçamdan asılı kalmıştım demir kapıda. beni savunmasız yakalayıp iki tekme vuran koca ihtiyarın vurduğu değilde pantolunun daha fazla beni taşıyamayıp kopması ve yere çakılmamla çok fena sarsılmıştım.

bazen insanın değil de yerin vurduğu daha çok acıtır.
  • migren/sinüzit ağrısı üzerine acı çekmek imkansız.
  • 2004 yılında sol bacağımın bilek bölgesinde, tıptaki ismiyle cellulitis adı verilen derialtında meydana gelen bir tür iltihaplanma olmuştu. ayağımda önce hafif bir yanma hissi şeklinde başlayan bu iltihap sonraki safhada ayağımın davul gibi şişmesine ve korkunç derecede ağrılara sebebiyet vermişti. ayağım tıpkı balyozla vurulmuş ve kemikleri kırılmışcasına sızlıyor, ağrıyor diğer taraftan da deri yüzeyi sanki yanık gibi kızarmış ve aynı zamanda yanık hissini verircesine canımı yakıyordu. ağrısı o dereceye gelmişti ki ayakta duramıyor; yüreyemiyordum. 30 küsür adet iğne, batikon uygulaması ve yanlış hatırlamıyorsam bir kaç hap ile birlikte iki hafta kadar süren bir tedavi ile bu hastalığı çektiğimi hatırlıyorum. bacağıma verdiği ızdırabı bunca yıl geçmesine rağmen unutamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap