• ergenken değişmeyeceğim demiştim, o zamandan beri aynı kafa değişmedim.
    o yüzden ergenim ama tutarlıyım.
  • kendime hayatımın gelişme kısmını kafama takmama sözü verdim. çünkü neler yaşadığının değil sonunda ne olduğunun bir önemi vardır.
  • kendini çok yakından tanımak. hala çabalıyorum.
  • sabah koşusu.
    bir kere yaklaştım o kadar. geceden söz verip sabaha unuttuklarımdan. bir de sabah sözünü verip her gece unuttuklarım ayrı.
  • evlenmeme.

evlensem bile çocuk yapmama.

evlenmesem bile çocuk yapmama.

çocuk varsa bile evlenmeme.

bağırmama. bağırarak konuşmama. 5-6 yıldır uyguluyorum.

küfür etmeme. herhangi bir ortam için bu sözü belki 10 yıldır bozmadım ama yalnızken küfür ediyorum arada.

çalmama. çocukken ya da ergenki ufak tefek hırsızlıklar hariç daha bir şey çalmış değilim ki ömür boyu da tutacağıma inanıyorum bu konudaki yeminimi.

kimseyi yaralamama.

kimseyi öldürmeme.

hayvanları yaralamama, öldürmeme ve eziyet etmeme.

ağaç kesmeme.

hiçkimsenin hakkını yememe. birkaç kere elde olmadan yemiş olabilirim ama uzun zamandır kimsenin hakkını yemiş değilim.
  • bu ülkeden gitme sözü verdim
  • kendine tutamayacagın sözü verme sakın..
  • bir yıldır görmediğim arkadaşımla bugün karşılaştık, konudan konuya geçerken durup bana bakıp "geçen yıl daha mutluydun" dedi. hayatıma etkisi olmayan bir insanın sözünün bu kadar kırıcı olmasının sebebi, doğru olduğunu iki gün önce albümlerimde dolaşıp eski fotoğraflarıma bakarken, bir yıl önceki benim hayat dolu oluşunu fark etmemdi. bugün kendime bi söz vermek istedim, ne olursa olsun mutlu olmaya çalışacağım. hayatıma anlam katmak için, daha fazla geç kalmamak için çabalayacağım.
  • birgün ekşisözlük yazarı olacağım.
  • zaten bir şeyleri değiştirmeye başladım ve eskisinden çok daha iyiyim. kendime sözüm olsun ki bir gün benliğimi tamamen onarmayı başaracağım.
hesabın var mı? giriş yap