şükela:  tümü | bugün
  • herkesin sınav zamanında önce not istemek için geldikleri zamanı örnek verebileceğim anlardır.
  • almanca kursunda herkesin 'ya şunun artikeli neydi?' diye sorduğu an.
  • kafası güzel olduğu an.
  • erken boşalmadığım andır.
  • "ekşi sözlük camiasina hoşgeldiniz! sizin şahane bir insan olduğunuzu farkettik, sözlügü daha iyiye gotureceğinize inandık, size sığındık. sözlük yazarı olmanın tadını çıkarmanız dileğiyle --ekşi sözlük entelijans güruhu" mesajının okunduğu an da bunlardan biridir.
  • yüksek yargıda görevli bir hakime 'bi sıkıntınız olursa her zaman arayabilirsiniz' demek :d

olum geçen gene çok havalıyım lan. dur anlatıyorum.

geçtiğimiz günlerde şeker komasında (dka) bir hasta geldi. şeker hastalığı tanısı yokmuş. acile başvurmuş. oradan bizim kliniğe gönderdiler yatırdık. hastayı muayene etmek için odasına gittim yok. soruyorum gören eden yok. neyse bi süre sonra buldum hastayı. nerdeydiniz dedim, çay içmeye çıktım dedi. yanında bir şey yediniz mi dedim, kek yedim dedi.

benim tepem attı tabii. hastayı kan şekeri 500 olmuş diye yatırıyoruz hasta sormadan etmeden kek yemeye çıkıyor. bize sordunuz mu beyefendi, ben bir saattir sizi arıyorum. şekeriniz fırlamış siz kek yemeye çıktım diyosunuz falan başladım söylenmeye. hasta ben nereden bileyim öyle olduğunu bana bir şey diyen olmadı ki falan dedi. neyse yatıştık sonradan.

anamnez alırken bi öğrendim hastayla hemşeriyiz. evlerimiz de çok yakın hani oturduğumuz ilçede. baya kanımız kaynadı memleket muhabbeti yaptık falan. sonra dahasını öğrendim adam hakimmiş :d. olaya gel. hakime fırça kayıyorum. cv'me yazıcam bunu :d.

bir hafta kadar yattı hasta klinikte. tedavisini düzenleyip taburcu ettik. numaralarımızı alıp vermiştik zaten. taburcu ederken aramızda şöyle bir diyalog geçti;

- enes bey çok teşekkür ederim her şey için.
    + estağfurullah işimizi yaptık. ne zaman ihtiyacınız olursa, bi sıkıntınız olursa arayabilir, gelebilirsiniz. biz buralardayız.
    - pekala çok teşekkür ederim tekrar. hoşçakalın.
    + ben teşekkür ederim. görüşmek üzere.

velhasıl kelam gençler, bakmayın siz hastanede intörnün idrar örneğinden daha alt bir bürokratik sırada olduğuna. hakime bi ihtiyacın olursa gel demişliğim var. ona göre yani. öhöm öhm... aasdfsasdf.