şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle son gelişmelerden sonra kısa vadede yeni yıla kadar borçları bitirip sakin bir ekonomik düzene geçeceğim.

orta vadede daha çok eğitimime yatırım yapacağım. yüksek lisans olarak asıl yönelmek istediğim alana eğitim yatırımı yapacağım.

uzun vadede bu yatırımı daha okurken paraya dönüştürmek ve ayaklarınyere basan bir sistem kurmak niyetindeyim.
  • şu an öğrenciyim ama çalışmaya başladığım zaman maaşımı alıp döviz bürosuna koşma hayalleri kuruyorum.
  • an itibarıyla dolar 5 . 31 cekerken plansız yaşıyoruz...
  • dolarla maas almak.
  • kısa vadede misyoner orta vadede bacak omuza uzun vadede doggy.
  • işsiz kalmamak.
  • kısa camel, orta winston, uzun parliament...
  • kafa dengi bir ortak bulup zaten iyi giden ve sektorde 6inci oldugum işimi daha ileri tasiyip bir numara olmak.
  • kısa dönem kurban bayramında 4-5 gün herşey dahil tatil planlıyorum. orta vadede ocak ayında barselona madrid gezisi ya da phuket adasına gitmeyi planlıyoruz. uzun dönem yani gelecek yaza bir aylık süre boyunca arabayla avrupayı baştan başa gezmeyi ya da amerikaya gitmeyi planlıyoruz. bizim hayatımız sadece tatil planlama üzerine kurulu onu anladım. başka bir tane bile ekonomik ya da sosyal planımız yok.

edit kısa döneme batı karadeniz turu eklendi.
  • bir miktar kripto para alıp kenara atmak, tl’da bekletmekten daha mantıklı hem kripto paralar baya bir düşmüş durumda.