şükela:  tümü | bugün
  • 2010 falan. her şey bir anda boktanlaştı. neyse ki boktan günler geride kaldı, şimdi her şey daha da boktan.
    süper yıl.
  • (bkz: 2002)

edit: anlayanlar nasıl da fav'lamış. ısırrım sizi swh.

edit2: hala anlamayanlar varmış. sen nasıl anla biliyor musun. -> çünku tekel 2001 sigarasından sonra tekel 2002 çıkmadı diye ağlıyordu türk gençleri, emeklileri, işçileri, kadınları ve erkekleri... artık bir yarıları hep eksik kalacaktı.
  • ben doğarken ölmüşüm
    diyor ve artırıyorum.
  • 12ekim 2015.
  • benim çökmediğim ama üzerime çok şeyin yıkıldığı 21 mayıs 2018 tarihi ve sonrasi devam ediyor...
  • 15 eylül 2017. önce şok, hiçbir şey olmamış gibi davranmak, sonra... sonrası çok kötü.
  • (bkz: 7 temmuz 2017)
  • kasim 2017dir. simdilerde koy gotune rahvan gitsin modunda yasam formuna gecmek uzereyim.
  • 2011
  • (bkz: 4 temmuz 2006)
    o güne lanet olsun. koca amerika o gün bağımsızlığa adım atarken, ben tutsak oluyordum. evet, o güne tekrar lanet olsun. az kaldı ama...

bağımsızlığa giden yolda yapılan zorunlu edit*: konun abd'nin bağımsızlığı, kapitalizm karşıtlığıyla falan alakası yok arkadaşlar. bahse konu tutsaklığımı, abd'nin bağımsızlığına bağlamıyorum tabi ki, işbu entry'den bu anlam çıkmamalı. sadece bir tarih vermek istedim o kadar. benim kişisel çöküntümün başladığı yıl entry'de de belirttiğim gibi 4 temmuz 2006'dır. ben o günden sonra kendimi tutsak addediyorum. ve ayrıca ekliyorum, diyorum ki: o gün koca abd'nin bağımsızlık günüdür. bir tarih vererek, hem bağımsızlık hem de tutsaklık gibi iki zıt kavrama vurgu yapmışım. ben, tutsaklığımı, abd'nin bağımsızlığına bağlamak gibi bir garabetin içinde değilim. yazık ki böyle düşünenler olmuş. neden böyle bir şey söyledim ki amk, ne gerek vardı o da ayrı bir konu.
    bu açıklamadan sonra yeniden tanımlamam gerekirse:
    kişisel çöküntü yıllarını birden fazla olarak almak istiyorum:
    1996-birine aşık olmak ve sırf bu yüzden 2 yıl sonraki ösys'de tüm tercihleri istanbul yaparak üniversite için istanbul'a gelmek. (tercihler sınava girmeden önce yapılırdı. yoksa daha iyi bir sonuç elde edilebilirdi.)
    2002-istemeye istemeye iü sbf'den mezun olmak. (ne s*kime yarayacaksa)
    4 temmuz 2006-istemeye istemeye bir işte çalışmak. (üst düzey bürokrat olsan ne olur sanki, istemedikten sonra)
    2014-bir başka kırılma noktası, çöküntü bitmiyor.
    2018+... çok şeylere gebe...çok yakında büyük değişim...