şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir kitap alınır, ilk günler düzenli olarak okunur (kitabın 1/4'ü kadar) sonra kitapla bakışma evresi başlar. akşam işten gelip yemek faslı bittikten sonra kitapla kısa bir bakışma yaşarım sonra başka gereksiz işlere dalarım. kitapla böyle 1-2 ay bakistiktan sonra oturur bir gecede kitabın kalanını bitiririm.
  • kitap okuma alışkanlığı böyle olunca da böyle başlık açılıyor haliyle... boşuna açmayın borges, hugo, tolstoy falan yok içinde...
  • en kötü ihtimalle haftada 1 kitap ile düstur haline getirdiğim faideli alışkanlık.
  • kendimi en iyi disipline ettiğim alandır.günü okumadan bitirmem.ömrümde elime kitap almadığım gün sayısı muhtemelen 2 haneli bir sayıdır.en az 50 sayfa konusunda kararlılığımı da pek bozmam.olağan dışı bir halden ötürü eksik okumuşsam ertesi gün tamamlarım.
    hayatımın en önemli günü kesinlikle okumayı öğrendiğim gündür ve yaşlılık sürecimle ilgili beni en çok korkutan şey görme yetimi kaybetmek.zaman zaman bu içerikte kabuslar görüyorum.
  • günde en az 30 sayfa okuma alışkanlığım vardır, hafif sakin bir müzik eşliğinde çok da güzel olur.
  • bazen aylarca okumam. bazen günde bir kitap okurum. çok kötü bir alışkanlığım var. bir işe başlamam zordur ama başladığımda da bitirmeden bırakamam. bu yüzden günde 50 sayfa, 100 sayfa gibi olaylar bana uymaz. başladıysam bitecek, bitmiyorsa da gücümün yettiği kadar uyanık kalıp ertesi gün bitiririm.

bu sadece kitap değil, başka şeylerde de böyle. bir şeye kapıldığımda bırakmam zor oluyor.
  • mukemmel degilim bu iste. bazen haftada 1 tane. bazense haftada 2 tane. ama sureklilik var. kitapcidakilerle arkadas bile oldum. neyse oyle yilda 400-500 kitap okuyorum diyenleri anlamakta guclu cekiyorum. is hayati ve sosyal hayattan kisip 500 kitap okuyanlara saygi duyuyorum.
  • haftada bir kitap bitirme alışkanlığımla katıldığım olaydır.
    hedefim yılda 100 kitap ama zorlamak istemiyorum.
  • eskiden sahip olduğum alışkanlıktır...
    burada öyle şeyler olmuyor artık, temizlendi buralar...
  • her gün en az 2 saat