şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2 milyon yılda primatlar, 100 bin yılda homo sapiens sapiens uygarlığı, 250 yılda endüstriyel dünya, 30 yılda post endüstriyel dünya evrildi, bundan sonra ne gelecek? demir kafeslere daha iyi mi adapte olacağız,yoksa bir çıkış yolu bulacak mıyız?
  • bu kızlar neden uyumuyor? bi yatın da işlerimizi halledelim, bik bik bik sürekli bir şeyler konuşmak isteği, konuşunca ortada herhangi bir konu olmaması felan cidden zaman çalan şeyler. yatın abi erkenden uykunuzu alın, işinize gücünüze bakın. ne biliyim açın bir kitap okuyun, film seyredin, ruhunuzu besleyin. illa kanını emecek, tüketecek seni konuşa konuşa yiyip bitirecek sonra toz olacak. başka bir marifetleri yok. aslında kendilerini tüketiyorlar haberleri yok.
  • soruları mı merak ediyorlar soruların yanıtlarını mı emin olamadım.
  • neden tren raylarının arasına ve iki tarafına çakıl taşları koyarlar? var mı bir nedeni diye içim içimi kemiriyor ama google’layıp bulursam ve saçma bir cevap çıkarsa diye korkuyorum. siz de cevabı yazmayın, soru olarak kalsın. belki bir okura denk gelir ve “hakkaten neden acaba?” der diye yazıyorum.
  • çok var aslında...

birdenbire çok zengin ve varlıklı olsam çevremdeki değişim nasıl olurdu?

bir şekilde vefat etsem gerçek mânâda ailem dışında kaç kişi samimi üzülürdü ve böyle de bir adam vardı diye anardı beni?

daha çok var zamanla yazarız.
  • yolda durdurup 'bişi sorabilir miyim, sadece dinliyormuş gibi yapın' diyen insanları hiç dinlemedim. hep merak ettim dinlediğimde bana ne anlatacaklar diye.
  • sunu merak ettim.
    muslumanim.
    malum oruc zamani.
    ama istesem de tutamiyorsam bu gunah midir?
    hocam tutamıyorum ben. ama icim tutmayi da ıstiyor.
    ya bunlari gecelim benim icimi dişimi.
    asil merakim su tutamıyorsam gunah mi?!
  • 1- edalı işveli çıtı pıtı hanım kızlarımızın "yi yavrum genç adamsın yii" teyzesi haline gelmesindeki kritik eşik nedir?

2- bu yüksek bel jeanleri giyen hanım kızlarımız göbek deliği hizasındaki bir pantolonla nasıl rahat edebiliyor? düşündükçe daralıyorum.
  • coin spinner nerede yaşıyor?