• neden konserlerde şarkı söylerken, enstrüman çalarken birden hapşıran tıksıran birini hiç görmedim ben?
  • hiçlik nedir? hiçlikten bir şey nasıl çıkar? hiç hiçlik oldu mu? herşeyin kaynağı nedir? başlangıcı olmayan ve sonu olmayan bir şey var mı? bu nasıl olur? canlı vücudunda otonom işlemler nasıl oluyor? rüyalarımız neden gerçek hayata çok benziyor? zamanda yolculuk yapılabilir mi? matrix'in içinde miyiz? düşüncenin dili nedir? nasıl düşünürüz?
  • sevdiğiniz kişi tarafından sevilmeyi veya sizi seven birini sevebilmeyi nasıl denk getiriyorsunuz? aynı zamanda anlaşabilmeyi nasıl başarıyorsunuz arkadaşlar? bu piyangodan büyük ikramiyeyi tutturmak kadar zor bir ihtimal ama herkesin bir sevgilisi var. bunu nasıl tutturuyorsunuz?
  • soruları mı merak ediyorlar soruların yanıtlarını mı emin olamadım.
  • ilk kelimeler nasıl ortaya çıktı? mesela ilk defa iskemleye kim iskemle dedi?
    tahminim ilk insanların çevresindeki nesneleri ilk kez isimlendirirken doğrudan bir kelime yerine geçebilecek isimlerden ziyade bu ihtiyacı seslenmelerle giderdiği yönünde. diyelim ki bir nesne için "ha" bir diğeri için "ho" bir diğeri için "hu" gibi. sonrasında etraflarındaki nesneler çoğaldıkça ses kombinasyonlarıyla devam ettikler belki de. daha önceden ha ve ho'yu başka nesneler için kullandıklarından dolayı yeni bir başka nesne için haho gibi bir isim vermiş olabilirler. sonrasında bu kombinasyonlar evrimleşerek her dil için günümüzdeki hallerini almış olabilirler diye düşünüyorum. bir nevi türkiyedeki plaka sistemi gibi yani. belki baya saçmaladım, bilgisi olan arkadaşlar yazsa çok iyi olurdu.
  • brad pitt'in bugüne kadar tanıştığı en ünlü kişinin kim olduğu.
  • bu kızlar neden uyumuyor? bi yatın da işlerimizi halledelim, bik bik bik sürekli bir şeyler konuşmak isteği, konuşunca ortada herhangi bir konu olmaması felan cidden zaman çalan şeyler. yatın abi erkenden uykunuzu alın, işinize gücünüze bakın. ne biliyim açın bir kitap okuyun, film seyredin, ruhunuzu besleyin. illa kanını emecek, tüketecek seni konuşa konuşa yiyip bitirecek sonra toz olacak. başka bir marifetleri yok. aslında kendilerini tüketiyorlar haberleri yok.
  • genelde insanlar cevapları merak etseler de über süper yazarlar demek ki soruları merak ediyor.
  • türk insanı neden türkçe konuşamaz?

sorular merak edilmez ekseriya, cevaplarıdır merak edilen...
  • esenler'den bağcılar'a metro ile giderken sağda, ağaçların ve koca koca binaların arasında kalan o ahşap-beton evde kim oturuyor?
hesabın var mı? giriş yap