şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükte girilen bir entry sonrası zart diye yanan yeşil sonrasında muhabbetin sarmayacağı daha ilk mesajda bellidir ve cevap verme nezaketinde bulunsanız da, ne kadar kısa da kesseniz karşı taraf uzattıkça uzatır. zira mesajlaşmak istemiyorsunuzdur. işte böyle anlarda devreye giren tekniklerdir.

"iyi bakalım :)" bu gibi durumlarda sorunu çözebilen bir cümledir.
  • doğrudan cevap vermeme yöntemi hem kullandığımda iş gören hemde kullanıldığında aa sarmadım demek şeklinde beni mesaj atmamaya ikna eden kullanışlı ve basit bir yöntemdir. tavsiye ediyorum. olmadı dürüst şekilde birader bak işine tavrı da iş görür.
  • yahu (buraya ilgili kişiye hitap gelecek) yazılan mesaja 3 saat sonra mı cevap verilir? karabatak gibi bir varsın bir yoks.. *yok yok tabi ki şaka .

mesajlaşma esnasında "mesajlaşmayı pek sevmiyorum" deyince ortam hemen soğuyor.
  • cevap veresim varsa verir, ama muhabbet sarmadıkça hiç cevap vermem. bırakıyorlar bir süre sonra.
  • (bkz: xoxo)
  • bundan daha etkilisini görmedim: (bkz: allah hayırlısını versin)

mesajlaşma bittiği gibi, muhatabınız sizi yıllar boyu aramayacaktır.
  • parmak isaretiyle tamam anlamina gelen emoji
  • evli olduğumu ve yaşımı söylüyorum. allah mesut etsin ablacım diyor ve çoğunlukla gidiyorlar.*
  • sosyal medya kullanıp, kendisi ile görüş alışverişinde bulunmak veya sadece sohbet etmek isteyen insanları uzaklaştırmaya çalışmak gibi garip bir amaç eden, çoğunluğunu da ukala ve kendini beğenmiş kişilerin oluşturduğu insanların kullandıkları tekniklerdir... 'muhabbetin sarmayacağı daha ilk mesajda bellidir' ne ya? bir insanı bir kez görünce ne olduğunu anlıyor musunuz? bu kafaya ulaşmak için ne yapıyorsunuz, merak ediyorum. altı üstü ekşi sözlük'te yazarsın, sanki kraliyet ailesi mensubu. konuşmak istemiyorsan konuşmak istemiyorum dersin, bu triplere gerek var?
  • ben de senin amk!

ben de sana orospu çocuğu derdim ama anneni bu pisliğine karıştırmak yakışmaz.

evet , haklısınız.

teşekkürler.

gibi belirli başlı cümlelerim panoda kopyalı duruyor. *