şükela:  tümü | bugün soru sor
 • e hep iyi kitaplar okumuyoruz tabii. bazı kitaplar var ki o kağıda yazık, o mürekkebe yazık, satın almak için harcadığım parama, okumak için harcadığım zamanıma yazık dedirtiyor insana. bazen yarım bırakıyoruz böyle kitapları bazen inatla sonuna kadar okuyoruz.

  ben pepsis ve tarantula isimli, fantastik kurgu olmaya heveslenmiş romansıyı aynen bu hislerle okudum işte. hatta bu kitapla ilgili görüşlerimi de yazmışım zamanında (#57441984)

  not: aramaya inandım ama birkaç farklı şekilde aramama rağmen benzer bir konu bulamadım. illa ki vardır da bulamadım işte.
 • (bkz: kürk mantolu madonna)
  (bkz: babil'de ölüm istanbul'da aşk)
  (bkz: tespih ağacının gölgesinde) - evet, bülbülü öldürmek ne kadar güzelse, tespih ağacının gölgesinde o kadar kötü kitap. ilk aklıma gelenler bunlar, düşünsem bu sayı artar
 • pucca- küçük aptalın büyük dünyası

  allah belamı vereydi de okumayaydım.yeni tanıştığım bir kızla kitaplar üzerinde uzun uzun konuşmuştuk. sonra birbirimize kitap önerdik. kız “bu kitabı kesin al, çok akıcı, çok beğeneceksin” dedi. ertesi gün gittim aldım. almaz olaydım yahu. zorlama espiriler, saçma sapan yaşantılar. tam bir ergen liseli kız hikayeleri. ulan biz seninle oğuz atay’dan, sabahattin ali’den, hemingway’den bahsetmişiz senin önerdiğin kitaba bak. bir kitaba başlayınca da yarıda bırakamıyorum. zorlana zorlana bitirdim.

  kitap bitikten sonra kız fikirlerimi sordu. senin önerdiğin kitabın aq diyemiyorsun. ya ehehehehe çok eğlendim, o ağda bölümü çok iyiydi hejehejej falan dedim. içimden senin edebiyat zevkini zenciler kovalasın diyorum. kitap üzerine yarım saat konuştuk. sonra kız çantasından serinin 2. kitabını çıkardı. hediye olarak almış. yahu bir insan hediye alınca üzülür mü? gol kaçırmış tsubasa gibi oldum aq. çok teşekkür edip aldım. neyse masadan kalkarken bilerek unuttum kitabı. kız, yaaaaa kitabını unuttuuaauun diyip elime verdi.. kitabı. okuduktan sonra tartışacakmışız. neyse aldım kitabı, okumaya tahammül edemezdim. internetten ordan buradan araştırdım, yorumlara göre vs okudum diyip serinin 2.’sini de hallettik. neyse ki 3.’sünü vermedi. yani kız güzel olmasa çekilecek dert değildi aga. sonra evlendik işte, 2 çocuğumuz var demek isterdim bu çin işkencesi gibi kitabı okuduğum için ama 2 ay sevgili kaldıktan sonra ayrıldık.

  henüz bu leş kitabı okumayan varsa uzak dursun. evlerden ırak.
 • linç yemeyeceksem (bkz: kavgam)
  okurken inanılmaz sıkıldım,kafama sanki silah dayıyorlarmış gibi hissediyordum 3 ayda zor bitirdim.ondan sonra silmarilion u 3 günde okudum.yani sorun bende değilmiş hitlerdeymiş.
 • (bkz: m.s. 2150) isminde bir bilimkurgu kitabı
 • (bkz: emrah serbes) - erken kaybedenler.
  güncel yerli edebiyatı merak edip okumak istemiştim...

  edit: bir de gorki'nin bir kitabında fena sıkılmıştım zamanında, adını hatırlayamıyorum.
 • bir düğün gecesi- adalet ağaoğlu

  hem yayınevi çok kalitesizdi hem de bu kitabı bir türlü sevemedim ve bitime 100-150 sayfa falan kala bıraktım.

  yine de intihar etmeyeceksek içelim bari orijinal bir başlangıç.
 • kuran, incil, zebur, tevrat.
 • ayşe kulin (bkz: kördügüm)

  hayatimda bu kadar kötü bi sey okumadim.
 • kişisel bir zevk, yadırgamak bana düşmez ama kürk mantolu madonna’yı beğenmemek çok zor. ben ki, sosyal medyanın ürünü hâline geldiği için okumamakta diretmişken askerde okudum, okuduğum en iyi kitaplardan biriydi diyebilirim.

  erken kaybedenler de kötü bir kitap değildi, onu da yazan çıkmış. ilginç...

  okuduğum hemen her kitabı beğendim diyebilirim. araştırmadan rastgele kitap almamaktan, ya da ilgimi çeken kitap aldığımdan mıdır, bilemiyorum. ama kitap kötü ise, zaten başında bırakırım.