şükela:  tümü | bugün
  • 1 ocak 2024 tarihinde gerçekleşecek zombi salgını ve sonrasındaki hayatta kalma sürecinde yazarların ölmeden önce öldürmüş olacaklarını düşündüğü toplam zombi sayısıdır. umarım bu senaryoyu öncesinde oturup iyice tahlil etmiş, ince detaylarına kadar bir eylem plani hazırlamışsınızdır. yoksa siz de benim öldürmeyi planladığım 8 ile 15 bin arası zombiden biri olacaksınız demektir. kendi başının çaresine bakabilecek, en az 100 zombi öldürmüş arkadaşlarla parti kurabiliriz.
  • ben öldürmeyi planlamıyorum. hack and slash oynamıyoruz sonuçta. hayatta kalmamız lazım. bu yüzden zombilerin olmadığı yollardan gidip hayatta kalma yolunu seçiyorum ben.
  • cephane durumuna göre değişecek sayıdır ayrıca.
  • bol keseden sallamalar baslamadan yazayim,

turkiye gibi bireysel silahlanma kulturunun belirli bolge ve zumreler haric cok zayif oldugu, teke tek kavga etme, dovus sporlari ile ilgilenme gibi aliskanliklarin olmadigi bir memlekette, hele de komun yasantisi toplumun buyuk cogunlugunda baskinken bir zombi saldirisi olsa hayatta kalan cok az insan olur.

bir defa zombi salgini demek dibine kadar bireyselligin one ciktigi, kondusyon, hayatta kalma yetenegi, karar verme ve uygulama, silah kullanma becerisi, bulundugun yeri tahkim edebilme gerektiriyor.

silahi eline askerde alanlar (bedelli ile sayisi giderek azaliyor),
    butun memleket gobekli insanlardan olusuyor, kondusyonu da gec,
    bireysellik ve karar alma zaten sifir, koyun gibi hareket etmeye alismis toplum,
    herseyi devletten bekleyen zihniyet, iki vida sikmamis bir de tahkimat yapacak...

bir de zombi oldurecekmis, lan sen daha dugunde havaya ates etmeyi beceremeyip birbirini vuruyorsun, senin neyine zombi avlamak.