şükela:  tümü | bugün
  • zorunlu edit: arkadaşlar stok yapmak ile stokçuluk arasında fark olduğuna inanıyorum. ben 20 paket makarnayı 1 kilo salçayı mı satıcam?
    amaç toplum içine az çıkabilmek. kusura kalmayın sizin gibi yemeksepetinden yemek yemeye alışmadım, evde yemeğimi kendim yapıyorum. ürüne erişimde sıkıntı yok olacağını da sanmıyorum. tekrar yazmamda sakınca yok. hastalandığım durumda veya salgın ilerlerse dışarıya çıkmamak için yapılan alışveriş bu.
    ayrıca para muhabbeti beni çok üzdü 2.75 e aldığım 20 paket makarna 13 liraya aldığım salça ile parası olmayanlar var goygoyu itici. kullandigim telefon 2. el samsung s6.
    çoğu çocuk bile pugb kaldırmıyor bu diye anasına babasına yeni telefon aldırıyor ve o ana babalar 1000 liralık alışveriş yapılmasına stokçuluk diyor.
    hayde yavrum dışarda hastalık yayılırsa götüm götüm tanımadığınız komşularınıza gidip bir paket makarna isteyeceksiniz ve siz yüzsüzce küfür edenlere bir insan olarak yardımcı olucam.

zorunlu edit2: ayrıca stok yaptığım için küfür edip insan olmadığımı söyleyen ama beni gerektiğinde öldürüp elimdekileri alacak insanlar insanlıklarını kontrol etsin.

-------

çevremle olan konuşmalar sonucu rahatsızlık duymaya başladım. stok yapmak belkide oynadığım bilgisayar oyunlarından kalan bir durum.
    ben zombi istilası olabilir diye arabamda konserve ve su bulunduran adamım ancak dev gibi bir virüs tehlikesi varken 1500 liralık alışveriş yaptım diye (içinde benzin ve sigarada var) adımın stokçu olması bana saçma geliyor.
    neyse derdimi anlattım stok olarak;
    yaklaşık 20 paket makarna
    2'şer kilo kuru bakliyat
    6 litre ayçiçek 3 litre zeytinyağı
    10 kilo un
    bir karton sigara
    1 kilo salça
    yarım kilo ton balığı
    2 kilo petibör bisküvi
    4 litre süt
    5 litre sıvı sabun
    30-40 rula arası tuvalet kağıdı ve el havlusu
    50 litre su
    full depo benzin
    dış fırçası ve macunları, ağız gargarası
    puding, çikolata vb.

toplasan beni 3 ay aç bırakmayacak malzeme var gibi burada. bu kadar tedbirli olunması gerekmekte bence.
    (bkz: hiç mi walking dead izlemediniz)
  • sigara hariç 2 ay aç kalmayacağım şekilde evimde yemek var.
    30 tane kitabım ve 200 ü aşkın film stoğum da var.

edit: bi sürü yeni mesaj gelmiş bildirimden dolayı göremedim. 30 kitap yeni aldım karantina olur diye evde ömür boyu okunacak kitap var yani bide film stoğum harici harddisk boş kalmasın diye torrent indirmiştim. net kesilir filan diye lazım olsun demiştim hiç mi hayatta kalma filmi izlemediniz ya
  • yalnız yaşıyorum ve pek de iyi beslenemiyorum. kredi kartımda kalan az limitle yumurta, makarna ve su aldım. yeterince kitap stoğum var, yegane tesellim budur.
  • birer paket bir kilogramlık pirinç, bulgur, nohut falan. öyle dümdüz ev. zaten 3 yıllık stok gerektirecek hallere düşülürse o stokları huzurla yiyebileceğini düşünmek, ne bileyim dangalaklık. o makarnayı haşlamaya başlasan kokuya zombi gibi gelirler diye anksiyeteden beslenemezsin. yağmacının yağmalanma ihtimallerine falan hiç girmiyorum bak apokaliptik olmayalım diye.
  • 70 adet koyunum var süreç böyle devam ederse köye gitcem zaten, keser keser yerim artık.
  • tek stoğum olur da aç kalmayalım diye 4 kiloluk un. diğerleri günlük, normal alışveriş.

edit : maya var arkadaşlar :) tamam daha alıcam un. az bulmuşlar. ben yarın stok yapayım o zaman.
  • ak-47’imle talip olduğum stoklar. allah alandan satandan razı olsun
  • bir tanrım ve bir gitarım haricinde doğru düzgün bir şeyim yok.
    evet, yarınımdan umutsuzum.
  • dün çıkan genelge ile tüm eğlence mekanları, kafeler kapanınca ve işim de malum durumdan ara verilince haliyle istem dışı eve kapanmak durumunda kaldım. ve bir nebze can sıkıntımı gidereyim, gereksiz ıvır-zıvır alayım diye sanal marketten sipariş verdim, hızımı alamayıp 1 saat sonra daha fazla siparişi de peşine taktım. ama şu an sorun ne biliyor musunuz ? siparişlerim 17 mart öğlen teslim edilecek lakin verdiğim siparişlerin çoğunun karşısında stokta yok görünüyor. ben verirken vardı, ben anlamam parayı da çekti kartımdan getirsinler.

bu siparişler gelecek