şükela:  tümü | bugün
1810 entry daha
  • 4. baska baslik bulamadim bununla ilgili, o yuzden asagida da hesabini kendim tutmak icin yazdigim ulkeler ve gezdigim yerleri.

fransa:
    -paris (ilk gidisimde daha dogaldi ama cok kucuktum, hatirlamiyorum. gecen sene son gidisimdi ama her yer insaat olmustu, o sihirli havasini kaybetmeye baslamis.)
    -nice (tek kelime: mukemmel)
    -cannes (cok guzel ama cok kalabalik ve denizi cok kotu)
    -monaco (bana cok soguk ve havali geldi, sevemedim. ayrica cok yuksek, yurumesi cok zor.)

ispanya:
    -barcelona (cok sicak ve kalabalikti biz gittigimizde ama plajlari cok guzeldi. tam bir yazlik yeri.)

ingiltere:
    -londra (yagmur ustune yagmur yedik, ama mutlaka gorulmesi gereken bir kultur merkezi. harcadigim paradan utaniyorum.)

hollanda:
    -amsterdam (3 yil hollanda diye sayikladiktan sonra bu kasimda babamla baba-kiz tatilimiz, cok guzeldi ve bir damla bile yagmur yagmadi sansimiza ki her an soguk ve yagmur yiyeceksiniz yaziyordu butun tour guide’larda.)

en huzur buldugum yer: nice, tek bir kotu anim yok, kesinlikle yaslandigimda yasayacagim yer.
    en yetiskin yillarimi gecimek istedigim, aile kurmak istedigim yer: hollanda oldu.

bilgisayara gecince daha detayli editleyecegim.
  • yunanistan
    bulgaristan
    macaristan
    avusturya
    almanya
    belçika
    hollanda
    italya
    çek cumhuriyeti
    fransa
    ispanya
    isviçre
    ingiltere
    japonya
    tayvan
    suudi arabistan

5 temmuz 2020 edit: danimarka

(bkz: onyedi)
  • 2 tane.
    - gürcistan.
    - sultanbeyli
  • milletin burada saydığı ülkeleri ben haritada görmedim püü
  • romanya,gürcistan.. fazlasıyla havalı
  • onu geçmiştir ama tam gördüm sayılmaz çünkü denizciydim birkaç gün kaldım limanda vs. o yüzden doyamadım karavan alıp doya doya gezeceğim.
  • hollanda 2 defa, sırbistan, kktc
  • şu ana kadar gezip gördüğüm bi ülke yok ama türk lirasının değerine bakılırsa anca burkina faso, kenya, papua yeni gine gibi ülkeleri gezebilirim.

edit: bu arada 1 papua yeni gine kinası 1,99 tl imiş. yani geriye söyleyecek bir şey kalmıyor.
  • ülke sayısı” yerine uzuuuuuuun uzun “şehirleri” listeleyenleri gördüğümüz bir anket. sayın yazarlarımız uçakta giderken gördükleri ülkeleri ve şehirleri de yazarlarsa ben de hiç üşenmem, benimkileri yazarım.*
  • italya
    ukrayna(piçlik gelmesin aklınıza hemen)
438 entry daha