şükela:  tümü | bugün
  • kendi adıma, dove koltuk altı stick'leri bitip en alttaki ızgara gibi plastik kısma gelince atmıyorum. yeni aldığım dove stick'in en üstüne eskisinin plastik kısmının aralarında dolu olan deodorantı kürdan vb yardımıyla çıkarıp çıkarıp koyuyorum. o bitti diye atılan kısımdan ne kadar çok kullanımlık deodorant daha çıkıyor inanamazsınız. böyle böyle yeni geleni eskisiyle besleyerek devam ediyorum. malum zamlardan sonra 20 tl'yi buldu. gratis'in yüzde elli indirimlerini kovalayıp stokladığımı belirtmeme gerek yok sanırım.

çok sıradışı olmasa da, bu da böyle bir tasarruf yöntemimdir.

edit: he iyi hatırlattın bak, ben kredi kartı da kullanmıyorum.
  • kredi kartı kullanmamak.
    günümüzde sıradışı kalıyor sanırım.
  • hicbir zaman patatesin kabuklarini atmam. patates soyduktan sonra kabuklari yagli kagida koyup zeytinyagi dokup biraz baharatladiktan sonra firina koyuyorum cok guzel potato skins oluyor.
  • (bkz: sigarayı bırakmak)

ayda 500 tl tasarruf yapmanızı sağlar.
  • küvet suyunu boşalmayıp bir süre klozete kovalarla sifon suyu olarak kullanmak
  • dudak balmını hindistan cevizi yağıyla çoğaltmak
  • ankara için 1. 25 liraya 200 gramcık fırın ekmeği alacağıma 1.50 tl verip 400 gram her türlü vitamini ve proteini içinde saklayan doyurucu ve lezzetli bazlama alarak ev ekonomisini ayakta tutuyorum.
  • ayakkabılarımı restore ettirip yıllarca giyiyorum.hatta bu sabah verdim sambaları tadilata bir samba kaç para ulen.
  • sushi'yle gelen chop stickleri atmayıp biriktirip 1 liralık indo me noodle'ları chop stick'le yemek
  • market reyonunda almak istediğim ürünleri sepete atıyorum. bunları satın aldığımı beynime sinyal olarak iletiyorum. daha sonra kasaya geldiğimde sepeti kasanın yanına bırakıp kaçıyorum. param cebimde kalıyor.