şükela:  tümü | bugün
  • neden tercih ettikleri sorusunun detaylarını cevaplarla beklediğim sorudur.

şöyle ki; haziran ortasında yurtdışından gelecek avrupalı iki arkadaşımı 20 günlüğüne türkiye içi bir tatil bölgesine götüreceğim. pek tercih etmediğimden dolayı türkiye'deki tatil bölgeleriyle ilgili detaylı bilgi sahibi değilim. o yüzden önerilere açığım dostlar.

aradığım birkaç kriter var ama mümkün mü bilemiyorum.

*
    tatil bölgeleri kalabalıktır ama hani böyle yürümenin bile zor olduğu kalabalık yerler vardır. öyle bir şey istemiyoruz, kalabalığın bir tık az olduğu bir bölge.

*
    "bugün kimleri kazıklayıp, yollasak acaba" konseptli mafyatik kişilere ait mekan sayısının olabildiğince az olması. türkiye'de bu en zoru olabilir ama sormak istedim. yani yediğimizin içtiğimizin hakkını elbet vereceğiz ama üç bira için 500 lira para da istemesinler.

*
    temiz plaj ve denizin yanında etrafında gezip görülebilecek yerler olması. (araba var)
  • datça
  • (bkz: hayırlı forumlar kardeş)
    bulursan bize de haber et.
  • ne yurtiçisi ne datçası ya, istanbul'dan 4-5 saat ilerisi en iyisi. taşöz, kavala, halkidiki, selanik civarlarında birkaç gün oh mis gibi. deniz daha derin rengi de daha mavi mi olsun istediniz, selanik'ten 2-3 saat daha ilerisi de adriyatik. parga - preveze hattı ruhu da dinginleştirir. haa unutmadan 3 bira da marketler dışında her yerde 60-100 tl aralığında, valla bak garanti.
  • bağcılar, istanbul.

param yok mk.
  • cunda ve selimiyedir. yabancı turistlerin çok az ya da çomarların gitmediği her yer uygundur.
  • ege'yi her tatil döneminde öğreniyorum ancak tatil bittikten sonra eskişehir'e dönünce unutuyorum. önerileriniz için yeşillendirin.

not : sadece ege
  • yurtiçinde kaş, ayvalık.

yurtdışında, (bkz: skyscanner) en ucuz bilet !!