şükela:  tümü | bugün
  • hayret olmayan bir başlık buldum. oysa bu biraz tuhaf değil mi, koca sözlükte tuhaflıkları olan yazar yok mu acaba? yazarların tuhaf huyları diye bir başlık var. ama benim yazmak istediğim şey yazarların bedensel, zihinsel tuhaflıkları.

türkçe'de tuhaf kelimesinin her ne kadar negatif bir anlamı olsa da, ben aslında gayet pozitif buluyorum. insanların özgün benlikleriyle çok ilişkilendiriyorum. bu arada henüz yazar olamayan çaylak olarak başlığı açıyor ve yazıyorum:

çok strese girdiğimde, gerçekten üzüldüğümde, kırıldığımda hooop sesim düşüyor. kısılı kısılıveriyor.
  • insanları kendimden soğutmaktan zevk alıyorum.
  • evdeysem kıyafetleri tersten giymekten inanılmaz hoşlanırım.
    bütün hayvanlarla ve bitkilerle konuşurum.
    insanların dinlenmek için yaptığı tüm eylemler beni aşırı derecede yorar.( masaj, güneşlenme, miskinlik)
    asla sabit yada konuşmadan duramam.
    bir saatten fazla oturmam imkansız.
    çok esmer ve çok zayıf insanların sinsi oldugunu düşünürüm.
    aman çok var ,yazarsam linç edeceksiniz yazmıyorum.
  • araç plaklarını tersten düzden okurum sayıları çarpanlarına ayırıp asal olanları belirlerim varsa iki sayı arasında bir bağıntı bulurum
  • denizcilik okuyorum ve zengin olunca bile para harcamak umurumda değil. malikane alıp cenneti yaratmak istiyorum ben de. yardım edin beraber harcayalım. işin garibi bunu internetten bulacağım.*

(bkz: #101545167)
  • kendimi arada sırada mister spak gibi hisseder ve davranırım. ahh bide vulkancayı çözebilsem
  • kıyafetimi ters giymişsem mutlaka işimin kötü gideceğini düşünürüm ve kahretsin ki hep gider
    allahla aramda garip bi espri anlayışı var. sinir anında ağzımdan ne çıkarsa başıma getiriyo sağolsun:)
    uyumadan belirli ritüellerim var yapmadan asla uyuyamam.
    şu ana kadar neredeyse 30 yıllık ömrümde kendimi bildim bileli şekerleme uykusu yapamadım. hiç koltukta uyuya kalmadım. arabada, otobüste.. yatağımdan başka hiç biyerde uyuyamam bu çok yorucu. az uykuylaysam ve akşamına planım varsa şekerleme yapamadığım için o gün mutlaka migrenden hastanelik oluyorum nerdeyse psikolojik olarak.
    bir elimi hatta parmağımı ıslattıysam öbürünü de ıslatma gibi bi tuhaflığım var.

ben aşırı tuhafım ya yazdıkça bitmiyo. kendimden utandım.
  • cuma akşamları eve girip, pazartesi sabah işe gitmek için çıkmam. bence normal ama bir çoklarına tuhaf geliyor. bilemedim.
  • insanlar ısrarcı ve samimi tavırlara güvenmezmiş. ben de tanıştığım kişilere böyle davranarak guvenlerini test ediyorum.
  • para sayarken atatürk'ün resimleri hep aynı yöne bakacak. eğer hepsi aynı yönde değilse tek tek düzeltiyorum.