şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda benim için nedense f-16 savaş uçağının kokpitidir. gece uçuşu yaptığımı ve bir operasyon için tek başıma uçtuğumu hayal ediyorum.

ama uçağa binişim, motorların çalışması, taksi yaparken sağanak yağmurun yağması, pist başına gidişim, havalanış anım gibi ayrıntıları es geçmiyorum. havada yakıt ikmali bile yapıyorum. sorunsuz ve çabuk bir şekilde uyumamı sağlıyor. yoksa kafaya takacaklarım yüzünden uyumam mümkün değil.

yeni şeyler bulmam lazım, çünkü operasyon yapmadık yer kalmadı. ülkeyi de tek başıma ben kurtaramam ya*
  • şehirlerarası uzun otobüs yolculuğundaki rahatsız, daracık lanet koltuk.

şoförün uyumak için dinlediği belli belirsiz müzik. otobüs kokusu, azalmis oksijen oranı, horlayan, kolu/kıçı istemsizce sana değen elin yabancısı yanında oturuyor, derin uykuda. her yerin uyuşmuş, yorgunluk çökmüş, uyku beynine geçmiş. ama uyumak ne mümkün? evler önünden geçiyorsun ışığı tek tük yanan, çoğu karanlık evler. ne güzel uykular uyunuyordur, ne rahat yataklarda, tertemiz, serin beyaz çarşaflar, ışık sızmayan bir oda, yumuşak bir yastık, bol ferah pijamalar içinde.. keşke o evlerden birinde olsam, yolda olmak zorunda olmasam da yayıla yayıla uyusam.

heh o anda yatağıma ışınlanıyorum. büyük bir şükran duygusu, şanslı olduğum duygusu.
  • yatağım.

oturma odasında uyuyakalıyorum. üşengeçlikten kalkıp yatağa gidemiyorum.
  • hayali sevgilinin dizleri .