şükela:  tümü | bugün
187 entry daha
  • eskisi kadar birçok şeye değer vermemek. çünkü yalnızlık esnasında insan zamanında öylesine şeylere önem verdiğini fark ediyor ve anlıyor ki değer vermemek lazımmış birçok şeye. mana yüklememek lazımmış en küçük yanılsamaya ve unutmamak lazımmış, ne olursa olsun bu hayatta en değerli şey insanın kendisi imiş...
  • beynimin yedi parçaya bölünmesi ve her bir parçasıyla ayrı ayır sohbetlerde bulunabilme yetisini kazandım. daha da kimseye ihtiyaç duymam.
  • en zor anlarımı gerçekten hep yalnız atlatmak zorunda kaldım. aylarca anksiyete ile uğraştım. hepsini eninde sonunda atlattım. o yüzden bu zamandan sonra bir çok insanı sadece eğlencelik olarak görüyorum. biliyorum ki derdimde sıkıntımda yine ben benimle kalacağım.
  • herkese mükemmel özellikler yüklenmişken şahsımda pasaklilik olarak tezahür etmesi biraz üzücü oldu.

nasılsa gelen giden yok, ha şimdi ha sonra yaparım derken evi bok götürüyor.
  • evdeki çiçeklere laf atmak
  • yalnızlığın iyi tarafları da var tabii ki ancak vakit bol olunca bazen sıkıntı yaratıyor. ben yalnız olduğuma kafam bozulmasın diye (çünkü benimkisi biraz da mecburiyet) sürekli iş uyduruyorum mesela. geçen yıl instagramda bi diyet sayfası açtım 7-8 bin takipçim oldu ama bıraktım. sonra yogaya sardım, çok zevkli gelince biraz zorlayıp belime zarar verdim. kitaplara sardım bu ara, yanında da ingilizce öğreneyim dedim. yabancı dizi izledim epey altyazısız. en son çalacak enstrüman bakıyorum:)
    he faydası oldu mu? yok. o an sıkıntınız gidiyor. ancak edindiğiniz herhangi ufak bir tecrübe veya bilgiyi biriyle sohbet ederek paylaşmıyorsanız, yalnızlığın kötü görünen yanını bastırmıyor.
    beni gelişen özelliğim kısacası, hobi denemek.
  • bir araya gelen insanların anlamsız şekilde saçma şeylerle eğlendiğini görmek eğlence anlayışımı değiştirdi .

birbirleriyle sevgili olan arkadaşlarımın kavgalar sonucu ayrılmaları iliskilere bakış açımı değiştirdi

iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanların sırf yalnız kalmamak icin yalandan eğlenmeye çalıştığı ortamları gördükten sonra yalnızlığımla gurur duymaya başladım . ve son olarak acılar yalnızken çekilirse insan hayata biraz daha donuk ve olgunca bakmayı öğreniyor , saygılar .
  • bir sürü hobi sahibi olmak.
  • herşeyi içinde yaşamak. kapalı kutu olmak
  • +100% stealth movement speed.

(bkz: subtlety rogue)
69 entry daha