şükela:  tümü | bugün soru sor
 • benimki assassin's creed diyorum ve başlığı açıyorum ahali !
 • erdoğan ve partisinin olmadığı o masalsı evrende yaşamayı çok isterdim.
 • (bkz: south park)
 • yıllar önce oynadığım bir oyundaki distopyaya dönüşmeden önceki evrendir. evreni, fikir babasından dinleyelim:

  "merhaba, benim adım andrew ryan ve sana bir sorum var. bir adam alnındaki terin sahibi midir? "hayır!" dedi washington'da yaşayan adam; "o ter fakirlere ait." "hayır!" dedi vatikan'da yaşayan adam; "o ter tanrı'ya ait." "hayır!" dedi moskova'da yaşayan adam; "o ter herkese ait." ben bütün bu cevapları reddettim ve başka bir şey seçtim. imkansızı seçtim. rapture'ı seçtim... sanatçıların sansürden korkmayacağı, bilim adamlarının önemsiz ahlakla sınırlanmadığı, "büyük" lerin küçükler tarafından zorlanmadığı bir şehir. ve alnındaki terle, rapture senin de şehrin olabilir."
 • tabiki harry potter ve o muhteşem hogwarts'ın içinde yer aldığı evren diyebilirim. şu yaşımda hala bunu ara ara hayal ediyorum
 • (bkz: simeranya)
 • middle earth

  kışın rivendell'de kılıç döver yazın da shire'da yatarım aga.

  (bkz: yine mi güzeliz yine mi çiçek)
 • x-men evreninde.

  charles xavier'in okulunda bir sürü mutantla yaşamak ne kadar şahane olurdu! wolverine, magneto ve beast'la tek kale maç yapardık. storm sıcak yaz günlerinde rüzgar yapar ferahlatırdı bizleri, iceman içkilere buz atardı. quicksilver'le köşe kapmaca, cyclops'la kör ebe oynardık. hayali bile güzel lan..
 • ülkeler arası sınırların olmadığı, insanlar arası üstünlüğün (zengin-fakir) olmadığı, saçma sebepler uğruna savaşların verilmediği, kadın, erkek, eşcinsel, din, dil, ırk, mezhep ayrılığının gözetilmediği,
  bir sinek ya da bir fil önemli değil, hiçbir canlının yaşam hakkına müdahale edilmediği, kendi çıkarları uğruna değil de yaşadığı evreni nasıl güzelleştiririm bilincinde olan insanlar ya da daha üstün bir yaşam formunun olduğu bir evren.
  son olarak da yalansız bir evren olsun bak, yalanın olmadığı her ortam fantastiktir.
 • unutulmuş diyarlarda drizzt do'urden'in bir yoldaşı olmak isterdim. türlü maceralara atılmak, ölümü bir an bile düşünmeden mücadele etmek.
  ...

  orta dünya'nın ilk çağlarında yaşamak isterdim. morgoth'a karşı mücadele veren yürekli insanların bir kumandanı olarak ya da normal bir savaşçı olarak. zira ölümlü insanların yaptıklarını elfler sonsuz ömürlerinde gerçekleştiremiyorlar.
  ...

  david eddings'in yarattığı evrende, prens sparhawk'ın hemen ardında bir şövalye olmak isterdim. şövalyeliğin onurunu ve şanını yaşamak isterdim. tamuli üçlemesinde ki gibi gözden düşmüş bir tanrının ordularıyla savaşmak.
  ...

  buz ve ateşin şarkısı evreninde, onurlu starkların sancağı altında yaşamak isterdim. basit bir savaşçı olsam da olur. ya da entrikaların merkezinde ki tyrion lannister'ın yoldaşı da olmak isterdim. ve hatta, daenerys targaryen'in kraliçe muhafızı...
  ...

  yazsam uzar gider destan olur. şu an aklımda ki enler bunlar. her şekilde, bu pislik ve bataklık günümüz dünyasından başka bir evrende yaşamak daha güzel olurdu.

  yani olabilirdi, evet.