şükela:  tümü | bugün
512 entry daha
  • bellini tercih edilebilir. hem giovanni bellini’yi anmış olabilirsiniz. bellini prosecco ve beyaz şeftaliden yapılan hafif bir içerecek. beyaz şeftali yerine sert sarı şeftali de tercih edilebilir. venedik doğumlu olan bellini özellikle paris ritz’in kutlama ve keyif içeceğidir. yapımı çok basit, buz ve püre haline getirdiğiniz şeftalinin bedenlerini ayrılmaz bütün haline getiriyorsunuz. şampanya kadehinde prosecco yoksa giovanni aşkına şampanya ilave ediyorsunuz. ben burçdaşım giovanni için kadehin çevresini cin eklenmiş yarım limonla kemirip, şeker tozu da ekliyorum. çünkü konu giovanni ise içeceği yapan cipriani renklerlerle sıcak ve bastırılmışlığı görmüş olsa dahi renklerle sıcaklığı, dudaklarla bastırılmışlığı hissetmek gerekli. elbette giovanni sıcak süt ve tiramisu ile yeni yalı karşılamanızı tercih ederdi.
  • saperavi 2015 premium gürcü şarabı yetecek bu sene için.
  • çok bir şey değil yav. boğma, vodka, viski, yeni rakı, çift elmalı nargile
  • tekirdağ altın seri içip tuborg gold ile cila yapacağız efendim.
  • yemekte klasik rakı, sonrasında doğumgünü kutlaması sırasında 1x moet et chandon, 00.00'da 1x veuve clicquot, 1x moet et chandon
  • dost ayran
  • bütçemizi sarsmaması için bu sene daha mütevazi seçimler yaptığımız liste.
    kavaklıdere yakut benim.
    yürüyen coni black label eşimin.
    1 adet miller oğlumun.

iyi yıllara suser kardeşler.
  • singleton of dufftown 12 yıllık, altınbaş rakı, ve bira. tek başımayım sabaha sağ çıkmamayı umuyorum.*

1 ocak 2021 eklemesi: yıkılmadım, hayattayım.*
  • evde hepsinden 2'şer kadeh kaldı; havana club, votka ve rakı...
    yemeği yerken rakıyı, yemek sonrası da votkayı içer, mandalinamı soyar, kuruyemişimi yer uyurum...
  • (bkz: akdağ) doğal kaynak suyu.
515 entry daha