şükela:  tümü | bugün
  • uzun bir aradan sonra geçen bulduğum on tl'dir.hemen paranın sahibini bulmak için karakola şaka lan şaka gittim bi paket camel aldım iki de çay oh mis..
  • iki yıl önce foçada bulduğum 5 tl dir. onunda sahibi turist bir bayandı, bozuk türkçesi ile bana doğru koşuyordu. tabi önce utandım suç işlemiş gibi ardından verdim tabi. o değil 5 tl için o kadar koşmaya değmezdi sanırım yunandı kendisi. bu olaydan başkada bir para bulma maceram olmadı. olsa gerçi eğilip almam daha da. kırk yılda bir yolsuzluğa yeltensem çıkıyor anında benden. hiç gereği yok.
  • sakız veya sigara paketi zannedilerek yerden alınınca para olduğu fark edilen bir adet 100 tl.

tarih: mart 2014.
  • 10 kr. amk, daha 3 gün önce buldum ve yüzsüzlük yapıp aldım, para lan sonuçta, milli servet.
  • çalıştığım mekanda bir parti sonrası elimdeki faraşla yerdeki peçeteyi süpürmeye çalışırken aslında para olduğunu anladığım 50 tl .
  • 5 tl.

haram yememek adına sokak kedileri için mama almıştım:')
  • 1 euro. uğur parası olarak cüzdanda yerini aldı.
  • strasbourg'dan dönmeden bir gün önce, gecenin bir yarısı sokakta fütursuzca yürürken, bisiklet yolunda 10 euroya yakın bozuk para bulmuştum. ertesi gün, basel havaalanında o parayı, isviçre parasını merak ettiğim için isviçre frangı'na çevirttim. sonra gidip, euro üzerinden tekrar kola alarak paranın yüzde kırkını kur farkında kaybetmiş oldum. merak pahalı bir iştir. çok marjinalim evet.

edit: crzysdt e isveç/isviçre hatasını ayıktırdığı için teşekkür ediyorum.
  • benimdir. derhal iade edilmelidir.
  • 3000 euro. sonra uyandım.