şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğe eklense ne güzel olur dediğim bir özellik.
    başlıklarını engelle adıyla şahane bir yenilik getirilerek çok sayıda yazara trollerden arınma hakkı verildi. bu durumda istemediğimiz kişilerin yazdıklarını ve başlıklarını görmeme hakkına sahip oluyoruz. peki ya bunun karşı tarafında olursak? bizi badi listesine eklemesini istemediğimiz ya da yazdıklarımızı okumasını, takip etmesini istemediğimiz yazarlar varsa? onlardan da arınabilsek ne güzel olur. engelle butonu bu işe yaramıyor, yazar bir arkadaşımla denedik onu engellesem de yazdıklarımı görmeye devam edebiliyor. başka bir çözümü var mı bilen biri aydınlatabilirse sevinirim. yoksa da çözüm bulunsa yine sevinirim.

özelliğin adı:

görmesini engelle
    yazdıklarımı engelle
    bakmasını engelle
    takibini engelle
    badi yapmasını engelle vb. türde olabilir.

istemediğimize görünmeme hakkına sahip olalım özetle.

edit:
    çıkış yaparak okuyamaz sanki diyen arkadaşlara: sözlükten çıkış yaparak okuduğunuzda başlıklarını engelle , badi , engelle , favori butonları da bir işe yaramıyor. öyleyse niye bu özellikleri getirdiler, nasılsa çıkış yapınca işe yaramıyor, demek ki işlevsiz. kaldırılalım gitsin isterseniz? :)

buradaki amacı soran arkadaşlara: amaç kişinin önüne tamamen set çekemeseniz bile yazar olarak her yazdığınızı an ve an takip etmesini, favladıklarınıza bile göz dikmesini, yazdığınız entiriler üzerinden yazara mesaj at butonuyla sizi taciz etmesini vs. önüne geçmeyi kolaylaştırıyor olması.

türkçe değil diyen arkadaşa: "önerini" zaten "öneri" olarak ben de vermişim. seçenekler arasında zaten senin de söylediğin "yazdıklarımı engelle" isimlendirmesi de var. lakin, yazdıklarımı engelle derken, yazdıklarımı neye engelliyorum, kime engelliyorum? kendi kendime bir engelleme işiymiş gibi de bir anlatım bozukluğu ortaya çıkabiliyor. fakat "yazdıklarıma engelle" derken olaya bir "karşı" taraf dahil ediliyor ve bu bana daha doğruymuş gibi geliyor. yine de emin olamadığımdan seçenekleri sıralamışım ve bu konuyu tartışmaya açmışım zaten.

ayrıca bu talep engelle butonunun hakkını vermemesinden kaynaklanıyor. birini engelle dediğinizde yine sizi görmeye, okumaya, favlamaya devam edebiliyor. sadece siz onu görmemeye başlıyorsunuz. sanki siz onu değil de o sizi engellemiş gibi bir işlevi var engelle butonunun.
  • yüzde yüz haklı istek. madem sözlüğün formatını bu yönde değiştirmeye başladınız her şey karşılıklı olacak efendiler.
  • çok güzel düşünmüşsün kardeş. hesaptan çıkış yapıp okuyucu olarak yazdıklarını okuyamaz çünkü. saçma bir istek kısaca.
  • türkçe olmayan başlık. "yazdıklarımı" olması gerekirdi. saçmalanmış olaylardan biri.

(bkz: egeli olmak)
    (bkz: bana engelle)
    (bkz: sana engelliyorum)
    (bkz: bizi gelsene)

edit: bknz'lar. *
  • hayır buradaki amaç nedir anlayamadım. yazdıklarını sevmediğin adamlar okusa ne olacak, okumasa ne olacak.

9 yıldır psikoz atakları geçiriyorum bu kadar sıyırmadım hiç.
  • bence ekşi sözlüğü engelleile erken final yapalım. zira gidişat o yönde.
  • ölü yatırım olur.

karşıdaki kişi hesabından çıkış yapıp öyle de görür yazdıklarını.

ha, diyorsan ki öyle de görülmesin; ne halt yemeye burada yazıyorsun o zaman derler adama.
  • engelle butonunun işlevinin diğer sosyal paylaşım ortamlarında olduğu gibi daha kapsamlı hale getirilmesiyle çözümlenebilecek talep. yazar kişilerin bizim gözümüzden uzak olmaları yetmiyor, karşı taraf için bir yaptırımı yok.