şükela:  tümü | bugün soru sor
 • posta gazetesi yazarı bir hanım.
 • kosesinde bulunan fotografi, seyyal taneri cagristiran bayan.
 • geçen gün evde resmini bulup ohalardan oha beğendiğim tombul kimse
 • posta gazetesi köşe yazarlarından. arabistan kralı fahd'ın kızları türkiye geldiğinde köşesinde yazdığı yazı dikkatimi çekmiştir "... kralın kızları burada denize giriyor hür bir şekilde bazıları ise kapanmak için diretiyor laikliğin kıymetini bilmiyorlar" laiklik soyunabilmek olsa gerek bu anlayışa göre.
 • ismi lazım degil bir bakanımızın hanımını kutup ayısına benzettigi icin gazetesi iki defa tazminat ödemis kimse. söz konusu bayan bir yaz günü beyaz kürk ve bas örtüsüyle resepsiyona katılmıstır. yazgulu aldogan halen benzetmede ısrarlıdır ve yazısında isim vermedigi halde davayı kaybeden gazete avukatlarını beceriksizlikle suclamaktadır.

  dünyanın bircok yerini gezmis, eskiden kırmızı simdilerde pembe (kendi deyimiyle) sirin hayat dolu bir insan..
 • (bkz: kiralık adam)
 • son birkaç aydır kitapçıların çok satılanlar raflarında yer alan kiralık adam adlı bir romanı var. nedir, ne değildir, nasıldır bilmiyorum.
 • dün akşam televizyonda, "bazı liberaller bize, sandıktan çıkan sonuca razı olmamız için baskı yapıyor" derken görülmüştür. yuhtur. çüştür.
 • şamil tayyar beyin hakaretlerine maruz kalmıştır.ama nefretin ne kadar güçlü bir duygu görüyoruz, yapılan rezil hareket bile ağzının payını vermek olarak görülüp sonucunda mutlu olunabiliyor bazıları tarafından.

  aferin sizlere canlarım, umarım bir gün size ya da sevdiklerinize o şekilde ağzınızın payını vermezler.
 • samil tayyar'i sevmem, oncelikle bunu bir belirteyim de ilk satiri okuyup taslamaya baslamayin. lakin 32. gun programinda yasanan tartismayla ilgili dikkatimi ceken bir nokta var, onu paylasmak istiyorum.

  yazgulu aldogan program sirasinda izleyicilere, kendisinin engin bilgi denizinden faydalanma imkani sunmus ve demistir ki: "biliyorsunuz medya, iletisim organlari demek. ama "medyum" kelimesinden gelir ve bu da "gaipten haber alan kisi" anlamina gelir".

  simdi guzel kardesim, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanin en guzel ornegini sergiledin. yahu bu resmen cehaletin daniskasi, sen one surdugun sacma sapan argumana temel olusturacaksin diye boyle uydurma bir bilgiyi nasil dile getirirsin?

  samil tayyar daha iyidir, daha kotudur demiyorum. turkiye'de basinin geneline hakim cehaletin resmidir iste bu. biz de bunlardan milleti bilgilendirmesini, aydinlatmasini mi bekliyoruz?

  kendini "aydin" ilan eden, kiymeti kendi sozunden menkul o kadar cok insan var ki gazetelere yazan, televizyon programlarina cikan, hayretler icinde kaliyorum! bir coklarinin bu kadincagizla bir tutmayacagi, el ustunde tutulan, sozleri slogan bellenen oyle coklari var ki ayni cehaleti sergileyen!

  birisi de cikip dememis mi "yahu ne diyorsun sen? iyice sacmaladin" diye?!

  "gazeteciyim, yazarim, su ajansta su gazeteciyle calistim" diye her firsatta ozgecmisini paylasan, ama aslina bakilirsa kendine yakistirdigi ozelliklerden coguna fersah fersah uzak, cahil bir kalemdir.

  (tayyar sana da gicik oluyorum ve sozler hazirladim, ama sonra...)