*

şükela:  tümü | bugün
 • mekan sahibi selçuk aydemir'dir. hayırlı olsun kardo.
 • geçenlerde bir gittim. açıkçası ortam fazla leş geldi. yani burası şu boktan türk dizilerinin yönetmenlerinden birisiymiş. bunu neden belirttiğimi 2. paragrafta açıklayacağım. boktan türk dizisi diye eleştirmemin sebebi de açıkçası annemle denk gelmek harici dizi zaten izlemem. en taşakllı amerikan dizileri bile 4. bölümden sonra sıkıyor beni. 1-2 tane takip ettiğim "var yok arası" öyle bir şey. sıkıcı türk dizisi izleyeceğime ozu bresson filmi izlerim, arada izlediğim türk dizileri olmadı değil, başta sarar gibi oldular ama 10-15 bölüm sonra onlarda leş gibi gelmeye başladı. dizi izleyeceğime film izlerim yani.

  olaya dönecek olursak, buraya gelen tayfa açıkçası çok leş. pazarda limon satan adama çok saygı duyarım ama geneli benim sevmediğim üni. 1-2 öğrencileri. şehir dışından çoğrafya öğretmenliği okumaya gelmiş ve 1-2 ünlü görürüm merakıyla buraya gelen amaçsız insanlar. bunu cidden aşağılamak için falan demiyorum çünkü pazarda limon satan adamdan bir farkım yok ya da konfeksiyon işçisinden. ne o benden üstün ne ben ondan. lakin bu tayfa bana fazla mal geliyor ne yalan söylim. arayıştalar falan. olamamışlar yani.

  bu olamamış insanların buluşma yeri gibi olmuş.

  mekandan bahsetmek gerekirse, 2. kat çok aydınlık. saat 11'de bira içilen bir yerde gündüz gibi ışıl ışıl ışık vermek ambiyansın amına koyuyor. hiç olmamış. alt kattaki o party kafası çok değişik. zorlama bir eğlence var gibi. 90lar müzikleri falan bu eskici vosvos var taksimde yine sevmediğim leş yerler. o tarz olmuş. ben ümitle bekliyordum bitsinler bu yerler diye. bir yenisi eklenmiş.

  müzikleri de linkin park falan çalıyor. arada queen falan giriyor. derken türkçe pop. o kafayı da tam anlayamadım.

  biraz akılları varsa bana kulak versinler, köşeye bir dj seti atıp, maceo plex, nicolas jaar tarzına giriş yapsınlar. setin arkasına da bi projeksiyon cihazı koyup erotik yayın yapsınlar. ciddiyim. porno demiyorum.+16 soft erotik videolar filmler koysunlar. herkesi de içeriye almasınlar. para koysunlar demiyorum o daha bok olur. girişe bir eleman koyup 5 soru sorsun. 3 tanesine bilen içeriye girsin. sorular da robert del naja hangi gruptadır ? 3 renk üçlemesini kim çekmiştir ? dorian gray'in portresi kimin kitabıdır ? bach'ın tam adı nedir falan gibi. bilenler girsin. bilemeyenleri içeriye almasınlar. akjsldjalsdasdajkadkla

  bunlar olana kadar gitmeye değmeyecek bir yer. hee gündüz gidip bi kahve ıhlamur içilir ama gece eğlenmek için vasatın altı. kadıköy'de taksim'de çok daha kaliteli yerler var.
 • dün akşam gitme fırsatı buldum ve sevdim. sevdim yani, şimdi uzun uzun kritik yapamayacağım ama gidin, beşiktaş'taki uğrak yerim olacak gibi.
 • beşiktaşta iyi müziği olan nadir yerlerden. çalışanları çok sıcak kanlı ve eğlenceli. samimi bir ortamı var kendi müşteri çevresini oluşturmuş. havalandırma sistemi çok kötü sigara dumanından gözlerimi açamadım.