şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı erdoğan'ın ilker başbuğ'un "afrin, siyasete alet edilmesin" sözlerine verdiği cevap. erdoğan, "ben bunu az önce duydum ve bir genelkurmay başkanından, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? siyasete alet edildiğini neye dayanarak söylüyor? gerekli cevabını alacak. asla da bunu böyle konuşmasını tasvip etmemiz mümkün değil, yazıklar olsun" dedi.

kaynak
    kaynak
  • geçmiş olsun sayın ilker başbuğ.
  • allah kurtarsın sayın ilker başbuğ.
  • ne demiş adam;

"afrin operasyonu siyasete malzeme edilmesin." demiş...

yalan mı? yanlış mı?

ota boka atarlanmaktan prim yapan cibilliyetsizlerin yeni hedefi olmuş ilker paşa...
  • (bkz: hayda)

emekli genelkurmay baskanina yakisir bir söylemde bulunmustur ilker basbug. bence "helal olsun" denilmesi gerekmekteydi.

--- spoiler ---

hatırlatması üzerine, ''ben bunu az önce duydum ve bir genelkurmay başkanı'ndan, emekli de olsa, böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? yazıklar olsun gereği yapılacak'' açıklamasında bulundu.
    --- spoiler ---

http://www.internethaber.com/…uk-tepki-1846751h.htm

tesekkur edecegine sitem etmis. ayrica "afrin harekati iç siyasete malzeme edilmemelidir." demistir. yani menfi veya muspet. akp'ye degil tum siyasi partilere soylendigi bu kadar acikken...

sen harekati oy toplamak adina kendi lehine kullanacaksan hdp'ye de ses etmeyeceksin o zaman. onlar da kendi propagandalarini yapacak.

harekat zorunluydu. akp'yle, chp'yle, mhp'yle, hdp'yle, iyi parti'yle, tkp'yle alakasi yoktur.

bizim operasyonun basindan beri soyledigimizi soyledi basbug. adam asker lan. ahaha kafayi yiycem.

işte lafin nasil soylendigi degil kimin ne anladigi onemli.

sahsen secim gunu ben zeytin dali harekatina gore oy vermeyecegim icin ve benim gibi yuzbinler oldugundan beni germeyen aciklamadir. bugun harekata destek misiniz referandumu yapilsa cevabim evet olacaktir.
  • akpnin bu konu hakkındaki taktiğini direkt açık eden tepki.

yani muhtemelen partide, afrin konusunda en ufak bir ayrık sese dahi mümkün mertebe hücum ederek susturmaya dair bir siyaset şekli benimsenmiş. eh milletin geneli de kayıtsız şartsız destekliyor gibi gözüküyor operasyonu. kolay yolu buldu yine adamlar, küçücük bir düşünmeye sevk ettirecek hareketi direkt bağırıp çağırıp ortadan kaldırmak iyi iş.